Trwa ładowanie...

W weekend zmiany na drogach

Remont nawierzchni ulic Goworka i Spacerowej, budowa ronda w Wawrze, remont gazociągu na ul. Kruczej oraz otwarcie nowego ronda na ul. Z. Vogla

W weekend zmiany na drogach
d2buoc1
d2buoc1

Remont nawierzchni ulic Goworka i Spacerowej, budowa ronda w Wawrze i remont gazociągu na ul. Kruczej – te budowy spowodują zmiany w ruchu drogowym w najbliższy weekend. Drogowcy otworzą także przejazd przez wybudowane rondo na ul. Z. Vogla.

Tym razem weekendowe frezowanie obejmie ulice Goworka i Spacerową - jezdnię w kierunku ul. Belwederskiej. Drogowcy wyjątkowo zamkną ruch w czwartek wieczorem (8 sierpnia ok. godz. 22), a puszczą samochody po nowym asfalcie w poniedziałek z samego rana (12 sierpnia ok. godz. 4 rano). Podczas prac ruch „w górę” - czyli w kierunku ul. Puławskiej - będzie się odbywał normalnie, w przeciwną stronę - czyli do ul. Belwederskiej - kierowcy będą poruszali się objazdem ulicami Puławską i Dolną.

Swoje trasy zmienią autobusy linii 119, 131, 167, 168, 422, 501, 519, N31 i N81. Dzienne pojadą ulicami Puławską i Dolną do skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego i stąd skierują się na swoje stałe trasy (119, 422, 501, 519 bezpośrednio; 131 i 167 przez ul. Belwederską a 168 przez ul. Chełmską). Autobusy nocne w kierunku pętli SADYBA/BRANICKIEGO pojadą z ul. L. Waryńskiego do T. Boya-Żeleńskiego, Bagateli, Belwederskiej i dalej swoją stałą trasą.

Na dłuższe zamknięcie muszą się natomiast przygotować mieszkańcy Wawra i kierowcy jeżdżący ul. Patriotów. Od piątkowego wieczoru (9 sierpnia ok. godz. 22) wyłączone z ruchu będzie skrzyżowanie ulicy Bysławskiej i Młodej w Falenicy. Nie będzie można pojechać ul. Patriotów na wprost w kierunku Józefowa, skręcić w ul. Młodą ani przejechać przez przejazd kolejowy na drugą stronę torów. Pozostanie jedynie skręt w ul. Bysławską. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do poniedziałkowego ranka, 19 sierpnia. Przez tory kolejowe będzie można przejechać przy stacji w Warszawie Miedzeszynie lub w Michalinie. Utrudnienia związane są z budową ronda u zbiegu ulic Patriotów, Młodej i Bysławskiej.

d2buoc1

Zamknięcie fragmentu ul. Patriotów oznacza zmiany w komunikacji miejskiej. Trasy linii 142 i 213 zostaną skrócone do Falenicy, a trasy 146 i 161 zmienione. Autobusy linii 305 i N72 przejadą przez tory w Warszawie Miedzeszynie. Uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza Z42 na trasie Błota-Aleksandrów przez Michalin.

Gazownicy w piątek (9 sierpnia w godzinach wieczornych) rozpoczną swoje prace przy remoncie gazociągu na ul. Kruczej. Roboty zostały podzielone na kilka etapów. W weekend (9-11 sierpnia) zamkną dla ruchu zachodnią stronę jezdni ul. Kruczej na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Nowogrodzkiej. Nie będzie można przejechać ul. Kruczą przez skrzyżowanie z Al. Jerozolimskimi od strony ul. Zgoda w kierunku ul. Pięknej oraz skręcić z Al. Jerozolimskich w ul. Kruczą w kierunku ul. Pięknej.

Kierowcy będą musieli „rozjechać się” w Al. Jerozolimskie i przez pl. Trzech Krzyży oraz Al. Ujazdowskie dojadą ul. Pięknej. Można także dojechać do ul. Kruczej skręcając z ul. Marszałkowskiej w ul. Żurawią, Hożą lub Piękną.

Od poniedziałku (12 sierpnia) skrzyżowanie ul. Kruczej z Al. Jerozolimskimi będzie już przejezdne, a prace przeniosą się na odcinek pomiędzy ulicami Nowogrodzką a Hożą (do 15 sierpnia). W tym czasie zwężone będą zachodnia strona ul. Kruczej oraz wschodnia strona jezdni przy skrzyżowaniu z ul. Nowogrodzką. W weekend 16-18 sierpnia zostanie odtworzona nawierzchnia zachodniej strony jezdni na odcinku, na którym były prowadzone prace.

d2buoc1

W następnym etapie, od 19 do 23 sierpnia, zwężona o jeden pas ruchu będzie zachodnia strona ul. Kruczej na odcinku od ul. Hożej do ul. Pięknej i wschodnia strona jezdni przy skrzyżowaniu z ul. Wilczą. W weekend 24-25 sierpnia zostanie odtworzona nawierzchnia zachodniej strony jezdni na odcinku, na którym były prowadzone prace. I już na sam koniec, w sobotę 31 sierpnia, odtworzona zostanie nawierzchnia wschodnich wlotów ulic Wilczej, Hożej, Żurawiej i Nowogrodzkiej - w tym czasie ulice te nie będą miały połączenia z ul. Kruczą.

A w Wilanowie kierowcy otrzymają nowe rondo – na skrzyżowaniu ulic Z. Vogla i Sytej. Wykonawca deklaruje, że w najbliższy weekend włączy do ruchu wszystkie relacje na tym skrzyżowaniu – przez nowe rondo. Ten rodzaj skrzyżowania poprawi poruszanie się w tej części dzielnicy. Wcześniej było tu skrzyżowanie w kształcie litery T, które nie zapewniało ani bezpieczeństwa ani płynności ruchu. Samochody pojadą ale nadal będą trwały prace wykończeniowe.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl . Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie.

d2buoc1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2buoc1