Trwa ładowanie...

Warszawa. 0,5 mln zł wsparcia dla działkowców

W warszawskich ogródkach działkowych wkrótce będą zrealizowane nowe inwestycje. Wśród nich jest m.in. remont świetlic, wymiana oświetlenia i ogrodzeń, budowa miejsc do składowania i segregacji odpadów, zakup sprzętu ogrodniczego oraz instalacje monitoringu.

Warszawa. 0,5 mln zł wsparcia dla działkowcówŹródło: PAP
d3z7nsa
d3z7nsa

– Dzięki środkom miasta i województwa możemy wesprzeć 27 ogródków działkowych w projektach, które wpłyną na poprawę jakości wypoczynku i rekreacji. Co istotne, można je też zrealizować w stosunkowo krótkim czasie – wskazał wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego rozstrzygnął konkurs, w ramach którego 27 projektów Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD) z m.st. Warszawy otrzyma wsparcie finansowe w łącznej wysokości 0,5 mln zł, po połowie z budżetu m.st. Warszawy i z budżetu Województwa Mazowieckiego – poinformował stołeczny ratusz.

Jak zapewnia urząd miasta, dzięki przyznanym dotacjom poprawią się warunki korzystania z ROD. Projekty, które uda się zrealizować polegają w szczególności na budowie oraz modernizacji infrastruktury ogrodowej, w tym: budynków gospodarczych i domów działkowca, świetlic, ogrodzeń, bram i furtek. Zostaną również zmodernizowane instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i oświetleniowe oraz pojawią się monitoring czy wiaty śmietnikowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3z7nsa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z7nsa