Trwa ładowanie...

Warszawa. 25 lat stolicy w projektach. Rusza wystawa w Pawilonie "Zodiak"

Jak zmienia się architektura Warszawy na przestrzeni lat? Już od czwartku będziemy mogli to sprawdzić dzięki wyjątkowej wystawie w "Zodiaku". Szczegóły w artykule.

Warszawa. 25 lat stolicy w projektach. Rusza wystawa w Pawilonie "Zodiak"Źródło: Urząd m.st. Warszawa
drrheoe
drrheoe

Wystawa "Plany na przyszłość. Architektura Warszawy w projektach", która od czwartku 23 lipca pojawi się w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury oraz na placu przed nim, obrazuje obiekty wzbogacające krajobraz Warszawy. Można będzie dowiedzieć się które projekty wygrały konkursy oraz jakie są trendy w architekturze mieszkaniowej. Wystawa zaprezentuje ponad 100 projektów z około 50 różnych pracowni.

"Mamy projekty i makiety obiektów użyteczności publicznej, biurowców, osiedli mieszkaniowych i domów jednorodzinnych. Pokazujemy też prace studenckie, w tym koncepcje przebudowy Łowickiej pod potrzeby m.in. osób z niepełnosprawnościami" – tłumaczy Dorota Katner, kuratorka z Centrum "Łowicka".

Warszawa. Jak zmienia się miasto

W pawilonie "Zodiak" także obejrzeć najnowszy film z cyklu "Wnętrze architekta" oraz jubileuszowe wywiady z 25 ważnymi dla stolicy osobami, które dzielą się refleksjami nt. przemian miasta w ostatnim ćwierćwieczu. W filmie występują m.in. Ewa Kuryłowicz, Chris Niedenthal, Mariusz Szczygieł, Joanna Rajkowska oraz Marlena Happach.

"Zobacz także: Autostrada pół metra od balkonu. Mieszkańcy osiedla domagają się interwencji rządu"

"Miasto zmienia się na naszych oczach. Na wystawie pokazujemy m.in. Nowe Centrum Warszawy - projekt najważniejszych inwestycji w ścisłym centrum stolicy. A także wizje przekształceń terenów poprzemysłowych, takich jak rejon ulicy Szwedzkiej, czy nowe standardy dla szkół" – informuje Marlena Happach, Architekt Miasta.

drrheoe

"To jubileuszowa, 25. edycja wystawy "Plany na przyszłość". W ramach wszystkich edycji pokazano ponad 2400 warszawskich inwestycji. W 2016 r. wystawa zdobyła Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy za Najlepsze Wydarzenie Architektoniczne" – podaje stołeczny ratusz.

Organizatorem jest Centrum Łowicka we współpracy miastem Warszawa i OW SARP.
Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 22 lipca o godz. 18.00.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drrheoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drrheoe