Trwa ładowanie...

Warszawa. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. W sobotę koncert zespołu Ørganek w Parku Wolności.

Rozpoczynają się obchody najważniejszej warszawskiej daty - Godziny W, ogłoszonej 1 sierpnia 1944 roku, czyli początku Powstania Warszawskiego. W tym roku świętowanie potrwa dłużej niż kilka dni. Będzie tradycyjna manifestacja na ulicach stolicy, podczas której miasto zatrzyma się na minutę. Zaplanowano również wiele koncertów, wystaw, konkurs fotograficzny, miejską grę, harcerski zlot.

Warszawa. Koncert, podczas którego wykonane zostaną utwory inspirowane kolekcją zdjęć z Powstania Warszawskiego, do zobaczenia w sobotę wieczorem w Parku Wolności koło Muzeum Powstania Warszawskiego i w TVN24Warszawa. Koncert, podczas którego wykonane zostaną utwory inspirowane kolekcją zdjęć z Powstania Warszawskiego, do zobaczenia w sobotę wieczorem w Parku Wolności koło Muzeum Powstania Warszawskiego i w TVN24Źródło: Materiały prasowe
d33b74j
d33b74j

Świętowanie 77 rocznicy otworzy w sobotę koncert, podczas którego artyści zespołu Ørganek wykonają utwory zainspirowane kolekcją powstańczych zdjęć. Piosenki, zarejestrowane na płycie "Ocali nas miłość" Tomasza Organka i zaproszonych przez niego gości, powstały dzięki fotografiom wykonanym podczas powstania przez Eugeniusza Lokajskiego "Broka”. Na tych niezwykłych ujęciach z dni powstańczego zrywu artysta zauważył świat, który nie różni się od naszego, jest w nim, nawet w najstraszniejszych chwilach, miejsce na miłość, przyjaźń, człowieczeństwo.

Koncert odbędzie się w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego, ale można go będzie oglądać także w na antenie TVN24 i w TVN24GO. - Ja nie jestem warszawiakiem. Jestem związany z tym miastem od kilkudziesięciu lat, ale zadanie powierzone mi - osobie spoza Warszawy - jest olbrzymim wyróżnieniem - powiedział stacji TVN Tomasz Organek. - Nie ma chyba większej świętości w Warszawie niż Powstanie.

Warszawa. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. W sobotę koncert zespołu Ørganek w Parku Wolności.

- Na tych zdjęciach widzimy powstańców warszawskich z blaskiem na twarzy. Lokajski potrafił zrobić powstańcom zdjęcia, w których pokazywali uczucia, które mieli do siebie. Mamy wrażenie, że ci powstańcy biorą udział w sprawie wyjątkowej. Uśmiechają się do siebie, jest między nimi przyjaźń, ale też pewnie miłość - powiedział w wywiadzie na antenie TVN24 Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Koncert zespołu Tomasza Organka i gości, między innymi Magdy Umer, Ralpha Kaminskiego i Klaudii Szafrańskiej, odbędzie się 24 lipca o godzinie 21.

Polacy chętnie latają na wakacje. Ekspert: 'Wszystko wróciło do czasów sprzed pandemii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d33b74j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33b74j