Trwa ładowanie...

Warszawa. Akcja CBA. Urzędnik skarbówki zatrzymany tuż po przyjęciu łapówki

Urzędnik warszawskiej skarbówki został zatrzymany na gorącym uczynku przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mężczyzna miał przyjąć kilka tysięcy złotych łapówki.
Share
Warszawa. Urzędnik miał przyjąć kilka tysięcy złotych (fot. CBA)
Warszawa. Urzędnik miał przyjąć kilka tysięcy złotych (fot. CBA)
dptoq4m

We wtorek 4 sierpnia doszło do zatrzymania przez funkcjonariuszy warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego jednego z pracowników stołecznej skarbówki.

Warszawa. Łapówka przekazana w jednej ze stołecznych kawiarni

"Pieniądze przekazano w jednej z warszawskich kawiarni. Jak ustalili agenci CBA mężczyzna żądał ,'gratyfikacji' w zamian za załatwienie wstrzymania czynności egzekucyjnych – chodziło o należności skarbowe w wysokości kilkuset tysięcy złotych" - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

dptoq4m

Akcja była w pełni zaplanowana i skoordynowana.

Zobacz także: Straty na ponad 4 miliony złotych. Policjanci zlikwidowali arsenał broni i fabrykę papierosów

Materiały dowodowe, obciążające urzędnika, zostały przekazane już do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie będą prowadzone dalsze czynności w tej sprawie.

Służby przypominają, że osoby, które wręczyły komuś korzyść majątkową, mogą skorzystać z tzw. klauzuli niekaralności wynikającej z Kodeksu Karnego. Osoby takie muszą powiadomić o przestępstwie organ ścigania, zanim sprawa wyjdzie na jaw i przekazać istotne okoliczności zdarzenia.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dptoq4m

Podziel się opinią

Share
dptoq4m
dptoq4m