Trwa ładowanie...

Warszawa. Alert pogodowy. IMGW ostrzega przed burzami. Drugi stopień zagrożenia na Mazowszu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed zagrożeniem dla Warszawy i okolic. Nad stolicę i Mazowsze nadciąga potężna burza.

Share
Warszawa. Alert pogodowy. IMGW ostrzega przed burzami. Drugi stopień zagrożenia na Mazowszu
Źródło: East News
d1vs2y2

IMGW wydał na poniedziałek, 29 czerwca, ostrzeżenie drugiego stopienia przed silnym deszczem i gwałtownymi burzami dla województwa mazowieckiego.

Warszawa. Nadchodzi ulewa i burza

Na Mazowszu w poniedziałkowe popołudnie prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu silnym i ulewnym. W czasie burz pojawią się nawałnice. Wysokość przewidywanych opadów deszczu za okres ważności ostrzeżenia, miejscami wyniesie od 30 mm do 50 mm, a lokalnie nawet do 70 mm.

d1vs2y2

Burze o gwałtownym przebiegu wystąpią głównie w ciągu dnia, wówczas mieszkańcy Warszawy i okolic, mogą spodziewać się silnego, porywistego wiatru – powieje z prędkością do 100 km/h. Może pojawić się także grad.

"Zobacz także: Pogoda w Polsce. Burze, gradobicia, porywisty wiatr i ulewne deszcze."

Pamiętajmy, że w czasie nawałnic mogą wystąpić lokalne podtopienia nieruchomości i szlaków komunikacyjnych. Pogorszeniu ulegną również warunki do jazdy.

Poza województwem mazowieckim IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla takich województw jak: lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie, śląskie oraz podlaskie i dla wschodnich terenów Warmii i Mazur.
Ostrzeżenie IMGW obowiązuje od 29 czerwca od godz. 12.00.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vs2y2

Podziel się opinią

Share
d1vs2y2
d1vs2y2