Trwa ładowanie...
d3pkc93

Warszawa. Będą wyższe opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień?

Władze Warszawy chcą podwyższyć opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień. Za jednorazowy pobyt trzeba będzie zapłacić ponad 316 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Pobyt w izbie wytrzeźwień może być droższy
Warszawa. Pobyt w izbie wytrzeźwień może być droższy (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek)
d3pkc93

Jak podaje PAP, Rada Warszawy zajmie się w najbliższy czwartek projektem uchwały w sprawie wysokości opłat za pobyt w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Zakłada on podniesienie kwoty do 316,12 zł. Jest to górny pułap opłaty za jednorazowy pobyt w izbie wytrzeźwień wyznaczony przez Ministerstwo Zdrowia obwieszczeniem z 29 stycznia 2020 r.

Do tej pory za pobyt w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych na ul. Kolskiej trzeba było zapłacić 298,18 zł.

Projekt uchwały proponuje również wzrost opłat dla osób korzystających z pomocy w Dziale Przerywania Ciągów Alkoholowych. Pacjent tego działu ma możliwość bezpiecznego (pod kontrolą medyczną i przy psychologicznym wsparciu) odtrucia i przerwania ciągu alkoholowego. Do tej pory za jedną dobę trzeba było zapłacić 350 zł.

Zgodnie z projektem koszt pobytu osoby przyjętej do Działu Przerywania Ciągów Alkoholowych kształtować ma się na poziomie od 450 zł i 400 zł za dobę w zależności od standardu pokoju – jednoosobowego lub dwuosobowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pkc93

Podziel się opinią

Share
d3pkc93
d3pkc93