Trwa ładowanie...
dt9bb95

Warszawa. Będzie inwentaryzacja ponad 700 budynków oświatowych

Miasto sprawdzi instalacje placówek szkół, przedszkoli i żłobków. Inwentaryzacja obejmie ponad 700 budynków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Ratusz planuje inwentaryzację żłobków, przedszkoli i szkół.
Warszawa. Ratusz planuje inwentaryzację żłobków, przedszkoli i szkół. (Urząd m.st. Warszawa)
dt9bb95

Jak podaje Urząd Miasta, został przeprowadzony drogą elektroniczną przetarg na wykonanie inwentaryzacji energetycznej, budowlanej i instalacyjnej budynków użytkowanych przez stołeczne placówki oświatowe oraz żłobki. Miasto chce zinwentaryzować ponad 700 budynków, w których mieszczą się takie placówki jak – szkoły, przedszkola czy żłobki. Warszawa ma w planie działania termomodernizacyjne i wdrożenie systemu zarządzania energią. Rozwiązania takie są przyjazne środowisku.

Warszawa dba o ekologię

"Kompleksowa inwentaryzacja obejmie 719 budynków – będą sprawdzane w nich instalacje, badany stan urządzeń i identyfikowane problemy eksploatacyjne oraz poziom zużycia energii. Specjaliści ocenią też potencjał zmniejszenia zapotrzebowania obiektów na energię. Analiza umożliwi skompletowanie danych niezbędnych do wdrożenia systemu zarządzania energią według normy ISO EN-PN 50001:2018-09 "Systemy zarządzania energią"" – informuje warszawski ratusz.

dt9bb95

Inwentaryzacja ma się zakończyć do maja 2021 roku. Działania te pozwolą zgromadzić i uaktualnić wiedzęo stołecznych budynkach oświatowych.

"Zobacz także: Marta Florkiewicz-Borkowska: "Szkoła już nigdy nie będzie taka sama""

11 mln złotych w sześć lat

"Dzięki analizie zużycia i kosztów energii co roku udaje nam się m.in. obniżyć jednostkowy koszt energii elektrycznej, jak również zoptymalizować moc zamówionej energii i zweryfikować taryfy. W ciągu ostatnich sześciu lat przyniosło to istotne oszczędności w kosztach energii elektrycznej, ciepła, gazu i wody – łącznie zmniejszyliśmy wydatki o ok. 11 mln złotych" – wylicza ratusz.

dt9bb95

Jak podaje stołeczny ratusz, miasto prowadzi monitoring gospodarowania energią elektryczną, gazem, ciepłem czy wodą już od 2013 roku. Jest to możliwe dzięki bazie, zawierającej informacje o 1939 budynkach i lokalach należących do jednostek organizacyjnych stolicy. W budynkach tych znajduje się łącznie 2218 punktów poboru energii elektrycznej, 805 węzłów cieplnych i 850 punktów poboru gazu.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dt9bb95

Podziel się opinią

Share
dt9bb95
dt9bb95