Trwa ładowanie...
d3yx815

Warszawa będzie miała nowy parking w centrum. Aż 420 miejsc

Pod placem Powstańców Warszawy zostanie wybudowany czteropoziomowy garaż na 420 miejsc. Budową i eksploatacją zajmie się prywatna firma, która będzie zarabiała na udostępnianiu miejsc kierowcom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
19.04.2019. n/z Plac Powstańców Warszawy
19.04.2019. n/z Plac Powstańców Warszawy (East News)
d3yx815

Ratusz podpisał umowę z krakowską firmą IMMO PARK, która jako jedyna złożyła ofertę na budowę i obsługę garażu. Urząd zaproponował dwie lokalizacje: plac Powstańców Warszawy oraz plac Wilsona. Spółka wskazała tę pierwszą – informuje TVN Warszawa.

W zamian za wybudowanie 420 miejsc parkingowych na czterech podziemnych kondygnacjach firma przez 36 lat będzie zarabiała na ich udostępnianiu kierowcom, także abonamentowym. Po tym okresie garaż stanie się własnością miasta. Jego wartość oszacowano na 86 milionów zł.

Termin na składanie ofert w postępowaniu minął na początku grudnia. Potem komisja przetargowa analizowała ofertę i wezwała firmę do uzupełnienia dokumentów.

d3yx815

Miasto Warszawa wkrótce podpisze umowę

„Za kilka dni będziemy zapraszać na oficjalne podpisanie umowy, wszystko jest na dobrej drodze. Gdy temat dobrnie do szczęśliwego końca, poinformujemy o wszystkich szczegółach” - powiedział TVN Warszawa Tomasz Demiańczuk z wydziału prasowego ratusza.

Plac Powstańców Warszawy był wyremontowany kilka lat temu, po otwarciu centralnego odcinka drugiej linii metra. Później posadzono jeszcze więcej zieleni. Zapewniano, że rośliny posadzono w donicach, które będzie można przenosić gdy ruszy budowa parkingu.

Początkowo miasto planowało podziemne parkingi w różnych miejscach. Rozważano m.in. pl. Bankowy, pl. Teatralny, pl. Trzech Krzyży i ul. Emilii Plater. ZTM szykował też kompaktowe garaże pod boiskami szkolnymi, ale tego projektu nie udało się zrealizować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3yx815

Podziel się opinią

Share
d3yx815
d3yx815