Trwa ładowanie...

Warszawa. Będzie sanktuarium kardynała Stefana Wyszyńskiego

Diecezja warszawsko-praska planuje budowę sanktuarium Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Ma ono stanąć w Choszczówce, obok siedziby Instytutu Prymasowskiego. Będzie tam można nie tylko odprawiać msze, ale też organizować konferencje i rekolekcje.

Share
Warszawa. Będzie sanktuarium kardynała Stefana Wyszyńskiego
Źródło: PAP, Fot: Bogdan Różyc
dh97kyv

Biskup diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński przedstawił dziennikarzom planowane inicjatywy. Jedną z nich jest budowa sanktuarium poświęconego kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Ma powstać w Choszczówce, obok Instytutu Prymasowskiego. Prywatne osoby podarowały na ten cel działkę pod budowę kościoła - informuje KAI.

- Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę z Urzędu Miasta Warszawy - powiedział bp Kamiński.

dh97kyv

Budowa sanktuarium ma związek ze zbliżającą się beatyfikacją kardynała Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca tego roku na placu Piłsudskiego w Warszawie. W imieniu papieża Franciszka uroczystościom będzie przewodniczył kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Bp Romuald Kamiński potwierdził też, że w Radzyminie stanie pomnik Matki Bożej Łaskawej, patronki stolicy. Dodał, że ma on "uzmysłowić rodakom, że zwycięstwo w 1920 r. było darem Bożej opatrzności".

- Nasze zwycięstwo uratowało świat. Nie mówimy tylko o cywilizacji zachodniej, ale cywilizacji chrześcijańskiej. Gdybyśmy wówczas przegrali, cała siła ze Wschodu poszłaby na Zachód Europy, a stamtąd nie wiadomo jak daleko - powiedział duchowny.

Figura zostanie poświęcona 16 sierpnia, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej.

dh97kyv

Źródło: KAI

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh97kyv

Podziel się opinią

Share
dh97kyv
dh97kyv