Trwa ładowanie...

Warszawa. Będzie więcej stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Mamy dobrą wiadomość dla właścicieli samochodów elektrycznych i hybrydowych. Już niedługo miasto wprowadzi nowe udogodnienia. Szczegóły w artykule.

Warszawa. Będzie więcej stacji ładowania pojazdów elektrycznychŹródło: East News
d306vke
d306vke

W Warszawie odbyły się konsultacje w sprawie stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jak podaje Urząd Miasta, podejmowane są przeróżne działania, mające na celu rozwój elektromobilności. Takie inwestycje wiążą się z dbaniem o czyste powietrze i zapobiegają nadmiernemu hałasowi.

"Zgodnie z Ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych w Warszawie ma powstać minimum 1000 punktów ładowania usytuowanych w ogólnodostępnych stacjach, służących zasilaniu pojazdów napędzanych energią elektryczną" – wyjaśnia Tomasz Kunert zastępca rzecznika prasowego stołecznego ratusza.

Warszawa. Miasto prowadziło konsultacje z mieszkańcami

W połowie kwietnia mieszkańcy Warszawy zapoznali się z "Planem budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych" i wskazali lokalizacje, w których możliwe będzie wybudowanie 517 stacji z 1034 punktami ładowania. Rozmowy odbyły się w terminie 14 kwietnia do 31 maja. Propozycje były zgłaszane zarówno telefonicznie, mailowo, jak również podczas spotkania online.

Zobacz także: Polski samochód elektryczny. Fabryka powstanie z unijnych funduszy?

"Rozważyliśmy wszystkie głosy i w zdecydowanej większości przypadków uwzględniliśmy sugestie mieszkańców. W rezultacie konsultacji dodaliśmy do planu 30 stacji, a 5 usunęliśmy. Wszystkie lokalizacje zostały wyłonione po analizie potrzeb użytkowników pojazdów elektrycznych. Priorytetem jest umożliwienie mieszkańcom naładowania lub doładowania samochodu podczas przebywania w miejscach związanych z edukacją, kulturą, sportem i rozrywką. Ładowarki będą też zainstalowane w pobliżu urzędów czy placówek służby zdrowia" – informuje zastępca rzecznika prasowego.

Aktualnie trwają rozmowy dotyczące projektu planu z operatorami systemu elektroenergetycznego dystrybucyjnego.

Z końcem 2019 roku Warszawa była w posiadaniu 144 punktów ładowania, umiejscowionych w 54 ogólnodostępnych stacjach. W tym roku miasto zakłada stworzenie kolejnych 41 punktów w 21 stacjach.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d306vke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d306vke