Trwa ładowanie...

Warszawa. Bezpieczniej przy przejściach dla pieszych w al. Waszyngtona

Warszawscy drogowcy kończą wprowadzanie zmian poprawiających bezpieczeństwo, zwłaszcza wśród pieszych. Na odcinku od ronda Wiatraczna do przejścia przy ul. Modrzewiowej jeden pas ruchu w kierunku centrum został zastąpiony azylem.
Share
Warszawa. Dzięki zmianom na przejściach dla pieszych będzie bezpieczniej
Warszawa. Dzięki zmianom na przejściach dla pieszych będzie bezpieczniejŹródło: Zarząd Dróg Miejskich
dzyr5w8

Dzięki tym zmianom przejścia dla pieszych przy ul. Modrzewiowej i przy rondzie Wiatraczna będą bezpieczniejsze. Pieszy może pokonać je na raty, obserwując pojazdy jadące z jednej, a potem z drugiej strony. Drugi pas ruchu w kierunku centrum zaczyna się teraz ok. 150 metrów dalej. Nie zmienił się przekrój jezdni w drugą stronę – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa. Dotychczasowe rozwiązanie było niebezpieczne

Do tej pory, aby przejść przez jezdnię trzeba było pokonać tory tramwajowe, cztery pasy ruchu (po dwa w każdym kierunku) i ponownie tory tramwajowe. Jak ocenił ZDM, to rozwiązanie skrajnie niebezpieczne. W ciągu ostatnich 5 lat kierowcy potrącili tu troje pieszych. Doszło też do czterech wypadków na zjeździe z ronda w al. Waszyngtona. Wypadki spowodowane były nagłym hamowaniem przed torowiskiem i nieprawidłową zmianą pasa ruchu.

dzyr5w8

Warszawa. Najniższa ocena w audycie

Przejścia na Pradze-Południe zostały objęte audytem w 2016 roku. W tej dzielnicy zadano wszystkie 351 lokalizacji na drogach podlegających ZDM.

Oba przejścia w alei Waszyngtona otrzymały w audycie najniższą możliwą ocenę, czyli 0 pkt. w skali 0-5. Audytorzy wskazali, że taki przekrój jezdni jest zagrożeniem dla pieszych. Jedną z rekomendacji było skrócenie przejścia poprzez zmianę szerokości jezdni i budowę azylu.

Takie zmiany zostały wprowadzone. Oprócz poprawy bezpieczeństwa, ograniczone zostało wykonywanie niebezpiecznych manewrów, takich jak zjazd ze środkowego pasa ronda w al. Waszyngtona. Prace polegające na montażu azyli dobiegają końca – podkreśla Zarząd Dróg Miejskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dzyr5w8

Podziel się opinią

Share
dzyr5w8
dzyr5w8