Trwa ładowanie...
d3xbq6c

Warszawa. Bezpieczniej przy przejściach dla pieszych w al. Waszyngtona

Warszawscy drogowcy kończą wprowadzanie zmian poprawiających bezpieczeństwo, zwłaszcza wśród pieszych. Na odcinku od ronda Wiatraczna do przejścia przy ul. Modrzewiowej jeden pas ruchu w kierunku centrum został zastąpiony azylem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Dzięki zmianom na przejściach dla pieszych będzie bezpieczniej
Warszawa. Dzięki zmianom na przejściach dla pieszych będzie bezpieczniej (Zarząd Dróg Miejskich)
d3xbq6c

Dzięki tym zmianom przejścia dla pieszych przy ul. Modrzewiowej i przy rondzie Wiatraczna będą bezpieczniejsze. Pieszy może pokonać je na raty, obserwując pojazdy jadące z jednej, a potem z drugiej strony. Drugi pas ruchu w kierunku centrum zaczyna się teraz ok. 150 metrów dalej. Nie zmienił się przekrój jezdni w drugą stronę – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa. Dotychczasowe rozwiązanie było niebezpieczne

Do tej pory, aby przejść przez jezdnię trzeba było pokonać tory tramwajowe, cztery pasy ruchu (po dwa w każdym kierunku) i ponownie tory tramwajowe. Jak ocenił ZDM, to rozwiązanie skrajnie niebezpieczne. W ciągu ostatnich 5 lat kierowcy potrącili tu troje pieszych. Doszło też do czterech wypadków na zjeździe z ronda w al. Waszyngtona. Wypadki spowodowane były nagłym hamowaniem przed torowiskiem i nieprawidłową zmianą pasa ruchu.

d3xbq6c

Warszawa. Najniższa ocena w audycie

Przejścia na Pradze-Południe zostały objęte audytem w 2016 roku. W tej dzielnicy zadano wszystkie 351 lokalizacji na drogach podlegających ZDM.

Oba przejścia w alei Waszyngtona otrzymały w audycie najniższą możliwą ocenę, czyli 0 pkt. w skali 0-5. Audytorzy wskazali, że taki przekrój jezdni jest zagrożeniem dla pieszych. Jedną z rekomendacji było skrócenie przejścia poprzez zmianę szerokości jezdni i budowę azylu.

Takie zmiany zostały wprowadzone. Oprócz poprawy bezpieczeństwa, ograniczone zostało wykonywanie niebezpiecznych manewrów, takich jak zjazd ze środkowego pasa ronda w al. Waszyngtona. Prace polegające na montażu azyli dobiegają końca – podkreśla Zarząd Dróg Miejskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3xbq6c

Podziel się opinią

Share

d3xbq6c

d3xbq6c