Trwa ładowanie...
dwny8ke

Warszawa. Bliskie spotkania, czyli poznaj swojego psa

Kto planuje sprawić sobie czworonożnego przyjaciela, powinien rozważyć adopcję. W sobotę w parku Fort Bema będzie można zapoznać się z psami ze Schroniska Na Paluchu. Adopcje są coraz bardziej popularne, a liczba bezdomnych zwierząt spada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sobotę będzie można poznać kilkudziesięciu podopiecznych Schroniska na Paluchu.
W sobotę będzie można poznać kilkudziesięciu podopiecznych Schroniska na Paluchu. (Getty Images)
dwny8ke

W sobotę, 29 lutego odbędzie się szósta edycja akcji Adoptuj warszawiaka, organizowana ze Schroniskiem Na Paluchu.

W parku Fort Bema, w godzinach 12 - 15, warszawiacy będą mogli poznać kilkadziesiąt psów ze schroniska. To okazja, aby porozmawiać z opiekunami o adopcji lub zasadach wolontariatu.

Będzie można również bezpłatnie zaczipować zwierzę. Stoisko bezpłatnego czipowania będzie otwarte przez cały czas trwania imprezy. Zainteresowani właściciele proszeni są o zabranie książeczki zdrowia pupila.

dwny8ke

Celem akcji jest obalenie mitu bezdomnego czworonoga i promocja adopcji zwierząt. To sposób na dotarcie do tych, którzy z różnych względów nie odwiedzili schroniska przy ul. Paluch 2, a są zainteresowani przygarnięciem psa.

Zobacz także: Wzruszające spotkanie. Wróciła do psa po 328 dniach w kosmosie. Bezcenna reakcja

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz wielbicieli zwierząt, liczba podopiecznych schroniska jest teraz rekordowo niska. Na nowy dom czeka obecnie 526 psów i kotów.

dwny8ke

W ramach inicjatywy Adoptuj Warszawiaka psy z Palucha pojawiają się cyklicznie w przestrzeni miejskiej podczas wydarzeń kulturalnych i imprez biegowych.

W zamian za symboliczną darowiznę na rzecz schroniska, w namiocie Palucha będzie można otrzymać kubek i bawełnianą torbę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dwny8ke

Podziel się opinią

Share

dwny8ke

dwny8ke