Trwa ładowanie...
warszawa
+1
Luiza Pastuszka
23-05-2020 09:21

Warszawa. Budowa POW: przywrócono kolejne rondo przy ul. Płaskowickiej.

W sobotę 23 maja przywrócone zostanie kolejne rondo na skrzyżowaniu ulic Płaskowickiej i Stryjeńskich. ". Ruch pieszych i rowerzystów zostanie przeniesiony na wschodnią stronę ronda", podaje stołeczny ratusz.

Warszawa. Budowa POW: przywrócono kolejne rondo przy ul. Płaskowickiej.Źródło: Facebook.com
d3moxn9
d3moxn9

Jak podaje stołeczny ratusz w piątek, 22 maja o godz. 20:00 drogowcy zamknęli ulicę Płaskowickiej pomiędzy Pileckiego i rondem przy Auchan. Krańce nowej nitki Płaskowickiej pokrywane były asfaltem. Dzięki temu możliwe było puszczenie ruchu na obu jezdniach ulicy.

- Wykonawca obwodnicy zamknie tymczasową jezdnię w ciągu ul. Stryjeńskich, którą kierowcy omijali plac budowy, i uruchomi rondo na skrzyżowaniu ulic Płaskowickiej i Stryjeńskich. Prace w rejonie skrzyżowania będą jeszcze kontynuowane, ale kierowcy będą mogli już korzystać ze wszystkich relacji do skrętu. Zwężone o jednego pasa ruchu będą wloty na rondo ulic Stryjeńskich i Dereniowej - czytamy na oficjalnej stronie ratusza.

Urzędnicy podkreślają, że Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. Wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę a także kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska”.

d3moxn9

Warszawa. W niedzielę podbudowa torfowiska

Tramwajarze w niedzielę 24 maja naprawiać będą podbudowę torowiska na ul. Skierniewickiej przy skrzyżowaniu z ul. Siedmiogrodzką. W związku z tym tramwaje przez cały dzień nie będą kursowały ul. Skierniewicką na odcinku od ul. Siedmiogrodzkiej do ul. M. Kasprzaka. Z kolei składy linii 10 będą jeździły objazdem ul. Wolską i al. „Solidarności” i dalej al. Jana Pawła II. Zawieszone będzie również kursowanie tramwajów linii 11.

Zobacz także:Wybory 2020. Cezary Tomczyk pytany o komisarza w stolicy: Warszawa jest zabezpieczona

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3moxn9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3moxn9