Trwa ładowanie...

Warszawa buduje mieszkania na Pradze Północ

Przy Jagiellońskiej 47, w pięciu nowych 4-kondygnacyjnych budynkach komunalnych, zamieszka 75 rodzin

Warszawa buduje mieszkania na Pradze Północ
d38bvbp
d38bvbp

Efektem zakończenia I etapu inwestycji wartego ok. 30 mln zł, jest 5 budynków z 75 mieszkaniami, pełna infrastruktura techniczna oraz garaż na 187 miejsc. Docelowo w 2014 r. zespół budynków komunalno-socjalnych przy Jagiellońskiej ma składać się z 303 lokali mieszkalnych. Na ten cel zabezpieczono środki w wysokości ok. 63 mln zł. Co istotne, II etap inwestycji otrzymał dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 30% wartości przetargu.

- Niektórym zależy, aby przez Pragę szybko przejeżdżać. Mi zależy przede wszystkim na tym, aby do Pragi dojeżdżać, aby Praga zmieniała się w taki sposób, by warszawiacy sami chcieli tu przybywać – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas uroczystego przekazania mieszkań.

Teren inwestycji jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Wejścia do budynków posiadają rampy, a garaż został zlokalizowany na poziomie terenu. Na obszarze fortu znajdują się również liczne pochylnie, pozwalające niepełnosprawnym dotrzeć na cały teren inwestycji.

W tym roku na terenie Pragi Północ oddaliśmy do użytku 2 budynki przy Białostockiej z 69 mieszkaniami. Dziś mam przyjemność wręczyć klucze kolejnym rodzinom, które zamieszkają przy ulicy Jagiellońskiej – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, wręczając lokatorom klucze do mieszkań.

d38bvbp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38bvbp