Trwa ładowanie...
d18d803

Warszawa. Centrum Nauki Kopernik działa na zmienionych zasadach

Po trzech miesiącach przerwy z powodu pandemii koronawirusa ponownie otworzyło się Centrum Nauki Kopernik. W całym budynku obowiązują nowe zasady zwiedzania ze względu na zagrożenie koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Centrum Nauki Kopernik działa na nowych zasadach
Warszawa. Centrum Nauki Kopernik działa na nowych zasadach (Urząd m.st. Warszawa)
d18d803

Od dekady Centrum Nauki Kopernik to jedno z najpopularniejszych miejsc na turystycznej mapie Warszawy.

Główne zasady, obowiązujące podczas wizyty, to zasłonięte usta i nos, zachowanie bezpiecznej odległości od innych, częste mycie i dezynfekowanie rąk oraz poruszanie się zgodnie z wyznaczonym kierunkiem zwiedzania.

W budynku dostępne są dozowniki z preparatem dezynfekującym. W strefie wejścia na wystawy umieszczono automaty, w których można kupić maseczki. Na podłodze znajdują się oznaczenia, które pomogą wymierzyć odpowiednią odległość. Zalecana odległość to nie mniej niż dwa metry od innych. Strzałki wskazują kierunek zwiedzania. Na wystawy może teraz wejść o połowę mniej osób. Zwiększona została też odległość między eksponatami.

d18d803

Eksponaty oraz powierzchnie często dotykane zostały pokryte specjalną powłoką fotokatalityczną. Zabezpiecza przed bakteriami, wirusami i grzybami. To rozwiązanie pozwala zachować czystość bez konieczności ciągłego dezynfekowania. Poprawia też jakość powietrza wewnątrz budynku. Ze względów bezpieczeństwa z użytkowania wyłączone są źródełka wody pitnej, szatnie (można korzystać z szafek samoobsługowych) oraz suszarki do rąk w toaletach (do dyspozycji są jednorazowe papierowe ręczniki).

W Sali projekcyjnej Planetarium miejsca będą zajmowane naprzemiennie. Obok siebie będą mogły siedzieć tylko rodziny i osoby przebywające ze sobą na co dzień. Na razie zamknięty pozostanie Teatr Robotyczny oraz laboratoria. Teatr Wysokich Napięć jest otwarty, ale na razie nie będzie w nim pokazów.

W tym roku Centrum Nauki Kopernik świętuje swoje 10-lecie. Wydarzenia towarzyszące jubileuszowi zaplanowano na cały rok. Najwięcej niespodzianek będzie w listopadzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d18d803

Podziel się opinią

Share
d18d803
d18d803