Trwa ładowanie...
dpmxrxa

Warszawa. Chciał rozwiesić transparent podczas składania kwiatów

Mężczyzna chciał rozwiesić transparent w momencie składania wieńca przez Jarosława Kaczyńskiego przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Zatrzymała go policja. Będzie wniosek do sądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości złożenia wieńców pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości złożenia wieńców pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. (PAP)
dpmxrxa

O sprawie poinformował reporter Radia Zet Łukasz Konarski.

- Policja zatrzymuje mężczyznę, który na rowerze wjechał na plac Piłsudskiego i chciał rozwiesić transparent w momencie składania wieńca przez Jarosława Kaczyńskiego przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej – napisał na Twitterze Konarski. Zamieścił też film ze zdarzenia.

Policja potwierdza, że doszło do interwencji.

dpmxrxa

- W sprawie skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu w związku z art. 54 kw oraz informacja do służb sanitarnych. Osoba jest nam znana – przekazał rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak.

W piątek mija 10 lat od tragicznego wypadku prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Z powodu epidemii koronawirusa odwołano wylot delegacji do Smoleńska 10 kwietnia. Przedstawiciele władzy uczcili ofiary katastrofy, pozostając w Polsce.

dpmxrxa

O godz. 8.41 prezes PiS Jarosław Kaczyński złożył wieńce i oddał hołd ofiarom katastrofy pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego oraz pod pomnikiem wszystkich ofiar katastrofy.

W dniu 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński w radiowej Jedynce mówił o dorobku swojego brata. Podkreślił, że nie byłoby Porozumienia Centrum, gdyby nie jego brat śp Lech Kaczyński. - On był patronem tego przedsięwzięcia - formacji przeciwstawiającej się postkomunizmowi. Mogliśmy później stworzyć Prawo i Sprawiedliwość - zaznaczył.

W katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dpmxrxa

Podziel się opinią

Share
dpmxrxa
dpmxrxa