Trwa ładowanie...

Warszawa. Chodnik na ul. Idzikowskiego będzie wyremontowany

Chodnik na ul. Idzikowskiego na Mokotowie przechodzi kompleksowy remont na długości 1600 m. Będzie wygodniejszy i bardziej bezpieczny. Wybudowana zostanie również droga rowerowa.

Warszawa. Chodnik na ul. Idzikowskiego będzie wyremontowanyŹródło: Zarząd Dróg Miejskich
d4j9ky5
d4j9ky5

Płyty chodnikowe po południowej stronie ul. Idzikowskiego są popękane. Wymagają wymiany na całym odcinku, czyli od ulicy Puławskiej do ul. Sobieskiego.

Zakres prac przewiduje rozebranie dotychczasowej nawierzchni, korytowanie oraz ułożenie nowej podbudowy z kruszywa. Nowe płyty betonowe będą ułożone na podsypce cementowo-piaskowej.

W sumie ułożonych zostanie 3500 m2 nowej, równej nawierzchni z płyt betonowych o wymiarach 50×50 cm. Tak wyłożony będzie cały odcinek południowego chodnika oraz istniejący fragment po północnej stronie ul. Idzikowskiego, między ulicami Kalatówki a Zawrat.

Warszawa. Udogodnienia dla niewidomych

Krawężniki zostaną obniżone. Wprowadzone będą udogodnienia dla osób niewidomych i niedowidzących. Przy przejściach dla pieszych będą płyty ostrzegawcze.

d4j9ky5

Wyremontowanych zostanie również 250 m2 zjazdów. Na nich ułożona będzie nawierzchnia z ciemnoszarej kostki betonowej o wymiarach 10×20 cm. ZDM ułóży 1800 m2 krawężnika oraz wymieni 300 m2 opaski południowej strony ulicy Idzikowskiego.

Odtworzona zostanie zieleń uliczna. Remont potrwa do końca wakacji.

Warszawa. Powstanie droga dla rowerów

Jeszcze w tym roku będzie wybudowana droga dla rowerów po północnej stronie ulicy Idzikowskiego, na odcinku Jana III Sobieskiego-Płyćwińska. To realizacja projektu z budżetu obywatelskiego 2020 "Rowerowa Idzikowskiego – połączenie Dolnego i Górnego Mokotowa". Na projekt głosowało 2990 mieszkańców.

Budowa będzie połączona z innym projektem z budżetu obywatelskiego "Pasy rowerowe na Idzikowskiego i remont chodnika". Głos na niego oddało 860 osób. Częściowo projekt jest obecnie realizowany poprzez remont chodnika.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4j9ky5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j9ky5