Trwa ładowanie...

Warszawa. Ciężarówka z butlami grozi wybuchem. Akcja strażaków

Na ulicy Banacha w Warszawie doszło do wypadku ciężarówki. Podejrzewano, że rozszczelniły się butle z gazem. Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej. Ewakuowano budynki wydziału fizyki i matematyki - dowiedziała się Wirtualna Polska.

Share
Warszawa. Ciężarówka z butlami grozi wybuchem. Akcja strażaków
Źródło: WP.PL
d2c7ujv

Do zdarzenia doszło po godz. 12. Na wysokości szpitala WUM, najprawdopodobniej na skutek hamowania, na samochodzie dostawczym przewróciły się butle z acetylenem. Podejrzewano, że doszło do rozszczelnienia jednej z nich, co ostatecznie się nie potwierdziło. Ulica Banacha została zamknięta. Na miejscu strażacy schładzali butle.

google maps
Źródło: google maps

Na ul. Grójeckiej, Wawelskiej oraz Żwirki i Wigury tworzyły się ogromne korki. Trasa była całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego i tramwajowego.

d2c7ujv

Po godz. 14 na miejsce przybył zespół ratownictwa technicznego. Strażacy za pomocą dźwigu próbowali zdjąć butle z samochodu.

WP.PL
Źródło: WP.PL

ZTM informował że z powodu zablokowanego przejazdu na ul. Banacha tramwaje i autobusy linii 1, 14, 25, 136, 172 i 186 miały zmienione trasy.

Wirtualna Polska dowiedziała się, że ewakuowano dwa budynki uniwersyteckie - Wydział Fizyki oraz Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Łącznie ewakuowano 100 osób. Akcja służb zakończyła się po godz. 15.

WP.PL
Źródło: WP.PL

ZOBACZ: Wybuch gazu w Szczyrku. Beata Kempa wstrząśnięta: to wielka tragedia:

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2c7ujv

Podziel się opinią

Share
d2c7ujv
d2c7ujv