Trwa ładowanie...
zdm
Marta Gostkiewicz

Warszawa. Co zmienią prace drogowców w dzielnicy Włochy?

Warszawscy drogowcy pracują nad usuwaniem barier architektonicznych. Rozpoczęły się już tegoroczne prace w dzielnicy Włochy. Obejmują ponad 40 lokalizacji.

Share
Warszawa. Co zmienią prace drogowców w dzielnicy Włochy?
Źródło: Zarząd Dróg Miejskich
d3w5xv2

Od kilku lat Zarząd Dróg Miejskich usuwa bariery architektoniczne. Obniża i reguluje krawężniki, montuje płyty ostrzegawcze i pasy prowadzące oraz remontuje chodniki przy przejściach dla pieszych. Te inwestycje są szczególnie ważne dla osób o ograniczonej mobilności – starszych oraz niepełnosprawnych.

Drogowcy wykonują obecnie dużą liczbę prac w dzielnicy Włochy. Prace będą polegać głównie na regulacji krawężników i montażu płyt ostrzegawczych. Będą przeprowadzone w różnych punktach alei Krakowskiej – informuje ZDM.

Włochy. Nowa sygnalizacja świetlna

Ten sam wykonawca, firma Adrog, zajmuje się też instalacją nowej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie ulicy Pawła Lipowczana. Piesi mają tu do pokonania dwie ruchliwe jezdnie po trzy pasy ruchu każda. Przejście łączy zespół przystanków autobusowych i tramwajowych z domami położonymi po zachodniej stronie alei.

d3w5xv2

Przy okazji zostaną również wyremontowane chodniki. Drogowcy wykonają szereg poprawek pod kątem dostępności. Prace przy budowie sygnalizacji potrwają do końca września. Do tego czasu powinny też być skończone pozostałe drobne prace w kilkudziesięciu punktach w dzielnicy. Oprócz alei Krakowskiej prace będą prowadzone m.in. na ulicach: Wirażowej, Globusowej, Wałowickiej, Cegielnianej i Techników.

Bariery usuwane są w lokalizacjach wskazanych przez mieszkańców oraz na podstawie obserwacji. W poprzednim roku udało się wprowadzić poprawki w 130 lokalizacjach. Włochy są trzecią po Białołęce (21 miejsc) i Bielanach (20 miejsc) dzielnicą, gdzie ZDM przeprowadzi w tym roku prace. Umowa o wartości 1,9 mln zł pozwoli usunąć bariery architektoniczne w połowie warszawskich dzielnic.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3w5xv2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w5xv2
d3w5xv2