Trwa ładowanie...
d4baq0k

Warszawa. "Darmowy listopad" w rezydencjach królewskich. Tydzień przed końcem akcji jest rekord frekwencji

30 listopada kończy się akcja, dzięki której można oglądać rezydencje królewskie w Warszawie za darmo. W tym roku "Darmowy listopad" cieszy się rekordową popularnością.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa, Zamek Królewski. Akcja "Darmowy listopad" potrwa do końca miesiąca
Warszawa, Zamek Królewski. Akcja "Darmowy listopad" potrwa do końca miesiąca (Zamek Królewski, Fot: Lesław Krzewski)
d4baq0k

- Prawie 40 tysięcy osób odwiedziło nas do 21 listopada. A przed nami jeszcze kilka dni zwiedzania – powiedziała WP szefowa biura prasowego Zamku Królewskiego w Warszawie Izabela Witkowska-Martynowicz.

"Darmowy listopad 2019". Rekord frekwencji

To rekord frekwencji. W ubiegłym roku w ramach akcji "Darmowy listopad" Zamek Królewski odwiedziło ok. 35 tys. osób.

d4baq0k

- Akcja cieszy się bardzo dużym powodzeniem. W weekend ustawiają się dwie kolejki. Mamy bardzo ciekawe wystawy czasowe, których nie obejmuje akcja, więc wszystkich chętnych do zwiedzania prosimy o ustawianie się do innej kasy – przyznała Izabela Witkowska-Martynowicz.

Leszek Miller komentuje expose Mateusza Morawieckiego

Zamek Królewski skrócił godziny otwarcia tylko raz, 11 listopada. – Było to związane ze zmianą wystawy czasowej. Potrzebowaliśmy czasu i przestrzeni, aby wymienić eksponaty. Względy konserwatorskie pozwalają nam po prostu przyjąć określoną liczbą osób - zaznacza nasza rozmówczyni.

d4baq0k

W ostatnich dniach akcji Zamek Królewski przygotowuje się do przyjęcia kolejnych zwiedzających. – Kasa pracuje na pełnych obrotach chcemy obsłużyć i zaprosić wszystkich zwiedzających – podkreśla rzeczniczka zamku.

Ustawienie się po darmową wejściówkę przed południem gwarantuje wejście do rezydencji królewskiej. A chcę ją zobaczyć zarówno turyści i odwiedzający Polskę obcokrajowcy, jak i ci którzy mają do niej najbliżej. – Mieszkańcy Warszawy przychodzą całymi rodzinami – mówi Izabela Witkowska-Martynowicz.

"Darmowy listopad 2019". Specjalny program

Rekordu można spodziewać się również w Wilanowie. Tam dziennie wydawanych jest 700 wejściówek.

d4baq0k

Pałac w Wilanowie przygotował specjalny program i wydarzenia. Są spacery edukacyjne i warsztaty związane z dawnymi meblami. Uczestnicy zajęć będą mogli ozdobić notatnik wschodnimi pejzażami, wykonać techniką decoupage dekorację na drewnianym piórniku lub ozdobić podróżnicze pulpity motywami inspirowanymi XIX-wiecznym meblem pisarskim eksponowanym wilanowskim pałacu.

"Darmowy listopad 2019". Ostatnie dni akcji

"Królewski splendor" - to hasło tegorocznej akcji "Darmowy listopad". Zorganizowano ją już po raz ósmy. Przypomnijmy, że w całym listopadzie wejście do czterech rezydencji królewskich w Polsce jest bezpłatne.

Darmowe wejściówki przygotowały cztery dawne rezydencje polskich królów: Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie i Zamek Królewski na Wawelu.

Podczas pierwszej edycji akcji z oferty tych instytucji skorzystało 265,5 tys. osób. To trzy razy więcej osób niż rok wcześniej, kiedy za bilety były płatne.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4baq0k

Podziel się opinią

Share

d4baq0k

d4baq0k