Trwa ładowanie...

Warszawa. Der Elefant tylko dla zaszczepionych. Błyskawiczna reakcja konkurencji

Restauracja Lobster House odpowiedziała na ostatnią decyzję Der Elefanta o wpuszczaniu tylko osób zaszczepionych, z negatywnym testem lub ozdrowieńców.

Warszawa. Restauracja Lobster House Warszawa. Restauracja Lobster House Źródło: Facebook, fot: Lobster House
d2wy3uf
d2wy3uf

- Jakby Was nie wpuścili z jakiegoś powodu do restauracji przy Pl. Bankowym to serdecznie zapraszamy do nas na najlepsze owoce morza w Warszawie. Niestety sporo droższe… ale jakość kosztuje… - napisano na profilu restauracji Lobster House na Facebooku. Na mapce pokazano drogę z jednej restauracji do drugiej.

Jest to odpowiedź na decyzję Der Elefanta, żeby wpuszczać tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńców lub gości, którzy mają negatywny wynik testu na COVID-19.

Warszawa. Der Elefant tylko dla zaszczepionych

Od października goście restauracji Der Elefant będą proszeni przed wejściem o pokazanie dokumentu potwierdzającego zaszczepienie, przechorowanie lub negatywny test. Do identyfikacji będzie potrzebny także dowód tożsamości.

- W obliczu zagrożenia kolejną falą pandemii podjęliśmy bardzo trudną, ale dla nas bardzo ważną decyzję, że w restauracji będziemy przyjmowali jedynie gości zaszczepionych, ozdrowieńców lub osoby z negatywnym, nie starszym niż 48h, testem - mówi Artur Jarczyński, właściciel Der Elefant.

Odpowiedź na tę decyzję restauracji Lobster House wzbudziła emocje wśród internautów. Klienci pytają się, czemu restauracja to robi, skoro sama doświadczyła lockdownu.

d2wy3uf

- Właśnie dlatego że doświadczyliśmy… Nigdy więcej bezsensownych zakazów, które nic nie dają a rujnują restauracje. Jesteśmy za tym żeby jak najwięcej ludzi się zaszczepiło ale niestety zaszczepieni też mogą przenosić wirusa więc wymóg szczepień jest kolejnym bezsensownym nakazem - tłumaczy Lobster House.

Zwróciliśmy się z pytaniami do restauracji, skąd taka decyzja. - Tak jak napisaliśmy w komentarzu jesteśmy za szczepieniami, wszyscy pracownicy są zaszczepieni, ale nie jesteśmy za nakazami, które nic nie wnoszą. Zaszczepieni też przenoszą wirusa. Jesteśmy przeciw segregacji a jesteśmy przede wszystkim za poszanowaniem takich wartości jak wolność wyboru, tolerancja, prawo do decydowania o własnym ciele czy Konstytucja. I nie są to dla nas puste slogany w przeciwieństwie do osób, które komentują a mają błyskawice, tęcze i inne wolnościowe hasła na swoim profilu. Nic nie mamy do Elefanta. Wręcz przeciwnie, bardzo ich szanujemy - podkreśliła restauracja w odpowiedzi.

Tłit - Cezary Tomczyk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2wy3uf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wy3uf