Trwa ładowanie...

Warszawa. Deweloperzy sfinansują przebudowę ul. Powązkowskiej

Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na przebudowę dróg w rejonie Starych Powązek. Prace o wartości kilku milionów złotych będą w całości sfinansowane przez firmy budujące pobliski biurowiec.

Warszawa. Deweloperzy sfinansują przebudowę ul. PowązkowskiejŹródło: Zarząd Dróg Miejskich
d2s2d8a
d2s2d8a

Warszawa stale powiększa się o nowe powierzchnie biurowe i osiedla mieszkaniowe. To powoduje konieczność dostosowania infrastruktury drogowej do nowej sytuacji. Standardem jest, że miasto podpisuje z prywatnymi inwestorami umowy, w ramach których zobowiązują się oni do przeprowadzenia zmian na swój koszt. Obowiązek ten wynika wprost z ustawy o drogach publicznych.

Warszawa. Przebudowany układ drogowy ulicy Powązkowskiej

Zarząd Dróg Miejskich podpisał kolejną taką umowę. W rejonie ulicy Burakowskiej konsorcjum firm HB Reavis Poland i Polcom Investment zbuduje biurowiec. Deweloperzy mają jednocześnie do końca października przyszłego roku przebudować układ drogowy ulicy Powązkowskiej na odcinku Tatarska – Burakowska. Szacowana wartość prac to 4,8 mln złotych. Zostaną one w całości sfinansowane ze środków prywatnych. Znane są już główne założenia projektu.

- Przebudowane zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach z ulicą Tatarską, gdzie powstaną przejazdy rowerowe oraz azyl między jezdniami, oraz z ulicą Piaskową, gdzie wykonany zostanie dodatkowy pas do lewoskrętu z ul. Powązkowskiej. Zmiany obejmą również skrzyżowanie z ulicą Burakowską – czytamy w komunikacie ZDM.

d2s2d8a

Obecnie ta wąska jednopasmowa uliczka lokalna rozszerza się punktowo bez żadnego praktycznego uzasadnienia. Każdy z pasów ma po 9 metrów. W najszerszym punkcie piesi muszą pokonać aż 40 metrów, żeby przejść na drugą stronę jezdni. Unormowanie szerokości dostosuje ją do aktualnych przepisów oraz zwiększy bezpieczeństwo. Po zmianach ulica Burakowska pozostanie dwukierunkowa i jednopasmowa. Na odzyskanej przestrzeni zostanie zasadzony trawnik oraz nowe drzewa.

Warszawa. Nowa droga dla rowerów

Zakres prac skupia się po północnej stronie ulicy Powązkowskiej. Na całym odcinku Tatarska – Burakowska przebudowany zostanie układ chodników. To pozwoli wygospodarować miejsce na dwukierunkową drogę dla rowerów.

Docelowo ZDM chciałby, żeby trasa rowerowa powstała również po południowej stronie ulicy. Obecnie możliwe jest wybudowanie infrastruktury, która posłuży do obsługi nowych zabudowań po drugiej stronie. Nie oznacza to rezygnacji z dalszych planów rozwoju tras rowerowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2s2d8a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s2d8a