Trwa ładowanie...

"Warszawa dla najmłodszych." Rafał Trzaskowski: do końca roku 13 tys. darmowych miejsc w żłobkach

Do końca roku w Warszawie przybędzie ponad 5 tys. darmowych miejsc w żłobkach. Takie zapewnianie padło w jednej z warszawskich placówek. – Wywiążemy się z obietnicy złożonej w kampanii – zapewnił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Warszawa dla najmłodszych." Rafał Trzaskowski: do końca roku 13 tys. darmowych miejsc w żłobkachŹródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d1z3pvh
d1z3pvh

Na początku września w Warszawie jest 7,8 tys. miejsc w publicznych żłobkach. – Zapowiadałem, że tych darmowych miejsc będzie przybywać i tak się dokładnie dzieje. Wszystkie publiczne żłobki, w gestii Miasta Stołecznego Warszawy, są darmowe. Zapowiedziałem też, że wykupimy dodatkowe miejsca, w tym samym standardzie, w żłobkach prywatnych. Tak, żeby darmowych miejsc było jak najwięcej – mówił przed południem Rafał Trzaskowski.

Prezydent stolicy podał, że w ostatnich tygodniach od prywatnych przedsiębiorców miasto wykupiło 1,7 tys. miejsc dla najmłodszych.

- Bardzo się z tego cieszę. Do końca 2019 roku tych darmowych miejsc powinno być już 13,7 tys. w całej stolicy. W sumie wykupimy więc ponad 5 tys. miejsc. To pozwoli na zmniejszenie kolejki tych, którzy czekają na miejsca dla swoich pociech o ponad połowę – zapewnił Trzaskowski.

Ratusz szacuje, że to największa skokowa zmiana w Europie. Oprócz wykupu miejsc w już istniejących placówkach opiekuńczych, miasto buduje nowe żłobki, m.in. na Ursynowie. Dzięki temu, do końca października ma pojawić się kolejnych 417 miejsc.

d1z3pvh

– To dopiero początek, bo mamy całą kadencję na realizację tej zapowiedzi z naszej kampanii wyborczej. I chcemy zaspokoić zapotrzebowanie jak największej liczby mieszkańców stolicy. Doprowadzimy do prawdziwej rewolucji i do pełnego równouprawnienia. Dzięki temu kobiety będą mogły szybko wrócić na rynek pracy – zapewnił prezydent Warszawy.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Eksplozja auta na Bemowie. Rzecznik stołecznej policji: ekspertyzy będą niezbędne

d1z3pvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z3pvh