Trwa ładowanie...

Warszawa. Dmuchana kaczka w krwawej sadzawce obok Jana Pawła II

Przy Muzeum Narodowym w sadzawce tuż obok pomnika Jana Pawła II pojawiła się wielka, dmuchana kaczka. Było to zamierzone działanie Lotnej Brygady Opozycji.

Warszawa. Kaczka przy pomniku papieża, fot. Lotna Brygada Opozycji - TwitterWarszawa. Kaczka przy pomniku papieża, fot. Lotna Brygada Opozycji - Twitter
d1smx2e
d1smx2e

Od kilku dni przy Muzeum Narodowym w czerwonej sadzawce stoi pomnik papieża Jana Pawła II, który ciska przed siebie dużym głazem. Monument został oficjalnie odsłonięty w czwartek 24 września, w ramach obchodów roku papieskiego.

Posąg nosi nazwę "Zatrute źródło", a jego autorem jest rzeźbiarz i performer Jerzy Kalina, który stworzył m.in. pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej przy placu Piłsudskiego.

W sobotę 26 września w sadzawce wypełnionej czerwoną cieczą pojawiła się ogromna, dmuchana, żółta kaczka i pływała tuż przy pomniku papieża.

Papież z głazem śmieszy i przeraża. Mocny komentarz księdza

Warszawa. "Lotna Brygada Opozycji" i prowokacyjny happening "z kaczką"

Okazuje się, że było to zaplanowane działanie nieformalnej grupy o nazwie "Lotna Brygada Opozycji", której członkowie w sposób prześmiewczy i często prowokacyjny komentują aktualne wydarzenia ze sceny politycznej. Organizowane przez grupę akcje wymierzone są zazwyczaj w rząd i prezydenta.

Kaczkę z sadzawki przy pomniku papieża wyłowiła ochrona obiektu.

d1smx2e

W zeszłym roku 11 listopada jeden z członków "Lotnej Brygady Opozycji" na tekturowym czołgu jeździł za żołnierzami, którzy pełnili tego dnia wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1smx2e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1smx2e