Trwa ładowanie...
d6yh7g2

Warszawa. Dwaj obywatele Ukrainy utrzymywali się z włamań na budowach

Stołeczna policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania na budowach i kradzież elektronarzędzi. Łączne straty wyniosły ponad 68 tysięcy złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. W ręce policji wpadło dwóch mężczyzn, którzy trudnili się kradzieżami
Warszawa. W ręce policji wpadło dwóch mężczyzn, którzy trudnili się kradzieżami (Policja)
d6yh7g2

"Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy pracowali nad sprawą włamania na budowie do kontenera pracowniczego. Sprawcy wyłamali roletę okienną z prowadnic, a następnie skradli elektronarzędzia. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Wnikliwa analiza zgromadzonego materiału dowodowego oraz skrupulatne czynności operacyjne policjantów przyniosły efekty. Operacyjni wytypowali do włamania dwóch mężczyzn, obywateli Ukrainy" – informuje Komenda Stołecznej Policji.

Funkcjonariusze udali się do mieszkania, gdzie mieli przebywać podejrzani. W jednym z mieszkań w Wawrze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w chwili przybycia policji, tłumaczyli, że nic nie wiedzą na temat włamania.

Warszawa. Narkotyki, narzędzia do włamań i sprzęt nagłośnieniowy

Okazało się, że jeden z podejrzanych – 24-latek jest dodatkowo poszukiwany przez inną jednostkę policji. W czasie przeszukania lokalu oraz pojazdu, który należał do drugiego z podejrzanych – 28-latka, mundurowi znaleźli kilka porcji marihuany i substancji psychotropowej.

d6yh7g2

"Zobacz także: Niepełnosprawny napadł na sklep. Broń trzymał nogami"

"W mieszkaniu mężczyźni posiadali walizkę z zawartością elementów profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego, który został zabezpieczony. Obaj nie potrafili wytłumaczyć skąd je mają. W pojeździe mieli ukryty łom, nożyce do cięcia blachy, szczypce oraz ubrania robocze służące do włamań" – dodaje policja.

Dwaj mężczyźni, którzy z przestępstw uczynili sobie stałe źródło utrzymania, zostali zatrzymani i doprowadzeni do wolskiej komendy. Po zebraniu materiału dowodowego okazało się, że są oni powiązani z jeszcze innymi włamaniami do kontenerów pracowniczych i magazynowych.

Podejrzani usłyszeli cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo 24-latkowi został postawiony zarzut kradzieży z włamaniem, zaś 28-latek odpowie także za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

Mężczyznom może grozić do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6yh7g2

Podziel się opinią

Share
d6yh7g2
d6yh7g2