Trwa ładowanie...
d2kf02j

Warszawa. Dyspensa metropolity warszawskiego od uczestnictwa we mszy świętej

Kard. Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta nakazane na terenie Archidiecezji Warszawskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Metropolita udzielił dyspensy
Warszawa. Metropolita udzielił dyspensy (East News, Fot: Jacek Klejment)
d2kf02j

W komunikacie kardynał poinformował, że „w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz z faktem, iż parafie Warszawy znalazły się w czerwonej strefie, przypominam księżom proboszczom i wiernym o wszystkich dotychczasowych zaleceniach dotyczących przestrzegania zasad sanitarnych w czasach pandemii: o zachowaniu dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa głównego), o zasadzie dezynfekcji rąk oraz rozłącznego udzielania Komunii św. do ust i na rękę”.

Kardynał przypomniał też, że w parafiach na terenie strefy czerwonej należy zachować zasadę 7 metrów kwadratowych na jedną osobę w kościele, zaś w parafiach w strefie żółtej – 4 metry na jedną osobę. Zasada ta dotyczy Mszy św. i wszelkich nabożeństw włącznie z Mszami obrzędowymi (pierwsza Komunia św. i bierzmowanie). Rodzicom należy pozostawić prawo decyzji o ewentualnym odłożeniu sakramentów ich dzieci.

- Zgodnie z ujednoliconą na poziomie Episkopatu Polski formułą, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Przypominam wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem - poinformował kardynał.

Nycz poprosił również wszystkich wiernych o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.

Dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. udzielił też metropolita przemyski abp Adam Szal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kf02j

Podziel się opinią

Share
d2kf02j
d2kf02j