Trwa ładowanie...

Warszawa. Dyspensa metropolity warszawskiego od uczestnictwa we mszy świętej

Kard. Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta nakazane na terenie Archidiecezji Warszawskiej.

Warszawa. Metropolita udzielił dyspensyWarszawa. Metropolita udzielił dyspensyŹródło: East News, fot: Jacek Klejment
d3rgl8f
d3rgl8f

W komunikacie kardynał poinformował, że „w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz z faktem, iż parafie Warszawy znalazły się w czerwonej strefie, przypominam księżom proboszczom i wiernym o wszystkich dotychczasowych zaleceniach dotyczących przestrzegania zasad sanitarnych w czasach pandemii: o zachowaniu dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa głównego), o zasadzie dezynfekcji rąk oraz rozłącznego udzielania Komunii św. do ust i na rękę”.

Kardynał przypomniał też, że w parafiach na terenie strefy czerwonej należy zachować zasadę 7 metrów kwadratowych na jedną osobę w kościele, zaś w parafiach w strefie żółtej – 4 metry na jedną osobę. Zasada ta dotyczy Mszy św. i wszelkich nabożeństw włącznie z Mszami obrzędowymi (pierwsza Komunia św. i bierzmowanie). Rodzicom należy pozostawić prawo decyzji o ewentualnym odłożeniu sakramentów ich dzieci.

- Zgodnie z ujednoliconą na poziomie Episkopatu Polski formułą, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Przypominam wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem - poinformował kardynał.

Nycz poprosił również wszystkich wiernych o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.

d3rgl8f

Dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. udzielił też metropolita przemyski abp Adam Szal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3rgl8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rgl8f