Trwa ładowanie...
d2726e9

Warszawa. Dziś Światowy Dzień Sprzątania. Wielka akcja w Dzielnicy Wisła

19 września obchodzimy Światowy Dzień Sprzątania. Z tej okazji Dzielnica Wisła zaprasza do wspólnego porządkowania nadwiślańskich plaż.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Sprzątanie plaż
Warszawa. Sprzątanie plaż (Urząd m.st. Warszawa)
d2726e9

Już dzisiaj w takich miejscach jak Plaża Poniatówka, Saska, ZOO oraz Romantyczna, Białołęka, Żoliborz oraz Młociny zbiorą się wolontariusze chętni przeciwdziałać globalnej epidemii odpadów. Warszawa organizuje akcje zbierania nieczystości w ramach Światowego Dnia Sprzątania już po raz trzeci. W tegorocznej edycji wezmą udział także osoby znane ze świata telewizyjnego i muzycznego, m.in. Bovska, Antek Smykiewicz czy twórcy Projekt Warszawiak.

Wspólna zbiórka rozpocznie się o godzinie 16.00. Osoby chętne, aby wziąć udział w akcji dostaną potrzebne akcesoria, takie jak rękawiczki, płyny do dezynfekcji, maseczki czy worki na śmieci. Miasto przewiduje także nagrody dla osób, które zbiorą chociaż jeden pełen worek odpadów. W tym roku będzie to plakat Dzielnicy Wisła oraz wiślane bandamki.

Warszawa. Zebrali nad Wisłą 160 worków śmieci

d2726e9

Jak informuje Karolina Gałecka z Urzędu Miasta, podczas sierpniowego sprzątania pięciu stołecznych plaż udało się zebrać łącznie 160 worków - 200 kilogramów porzuconego szkła, 240 kilogramów metali i tworzyw sztucznych, jak również 300 kilogramów zmieszanych odpadów.

Warszawa. Strajk klimatyczny. Rzecznik KGP: "Sami protestujący chwalili działania policji"

Warszawa. Punkt Edukacji Ekologicznej

d2726e9

"Kolejny rok Warszawa w kampanii Dzielnicy Wisła przypomina o ekologicznych nawykach. Zbliża się ostatni weekend wydarzeń w Punkcie Edukacji Ekologicznej, który w piątki, soboty i niedziele przy bulwarze Karskiego oferował różnorodne warsztaty oraz spotkania w duchu 'zero waste'. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele organizacji, takich jak WWF Polska czy Fundacja Czyste Powietrze"– podaje stołeczny ratusz.

Podczas weekendowego warsztatu, organizowanego przez Fashion Revolution, warszawiacy będą dawać ubraniom drugie życie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2726e9

Podziel się opinią

Share
d2726e9
d2726e9