Trwa ładowanie...

Warszawa filmowo walczy z dopalaczami (WIDEO)

Film przygotowany przez policje i ratusz trafi do wszystkich warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Warszawa filmowo walczy z dopalaczami (WIDEO)
d4cx18i

Zatrzymanie agresywnego mężczyzny z nożem, ratowanie innego po udanej próbie samobójczej. Obaj byli pod wpływem dopalaczy. Te sceny można zobaczyć w najnowszym filmie, przygotowanym przez stołeczny ratusz wspólnie z warszawską policją.

Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji powiedział, że ten film jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i starszych. Są tam relacje osób uzależnionych ale także wypowiedzi terapeutów, którzy wyjaśniają skutki zażywania dopalaczy .

Najmłodszy pacjent Adama Nyka z poradni rodzinnej MONAR ma 15 lat. I to nie jest osoba, która raz spróbowała, tylko mowa jest o poważnym uzależnieniu. Jego zdaniem liczba osób zażywających dopalacze cały czas rośnie. Młodzież sięga po te substancje prawdopodobnie z ciekawości a także z chęci dopasowania się do grupy.

d4cx18i

Barbara Łukasik zajmuje się badaniem składu chemicznego dopalaczy i pomaga dopisywać kolejne substancje do listy w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Przyznaje jednak, że producenci tych specyfików są zawsze jeden krok przed policją. Wystarczy dokonać nieznacznej modyfikacji chemicznej i już ta substancja nie będzie się znajdować na liście środków zakazanych.

Jeżeli nowym dopalaczem zatruje się jakaś osoba, to jest to też bardzo poważny problem dla lekarzy. Nie znają oni wtedy składu trucizny i nie wiedzą jak ratować człowieka, żeby mu bardziej nie zaszkodzić. Wtedy najczęściej pomoc polega na utrzymywaniu funkcji życiowych.

Film przygotowany przez policje i ratusz trafi teraz do wszystkich warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

(Źródło: IAR)

d4cx18i
d4cx18i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cx18i