Trwa ładowanie...
d1y09cq

Warszawa filmowo walczy z dopalaczami (WIDEO)

Film przygotowany przez policje i ratusz trafi do wszystkich warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa filmowo walczy z dopalaczami (WIDEO)
d1y09cq

Zatrzymanie agresywnego mężczyzny z nożem, ratowanie innego po udanej próbie samobójczej. Obaj byli pod wpływem dopalaczy. Te sceny można zobaczyć w najnowszym filmie, przygotowanym przez stołeczny ratusz wspólnie z warszawską policją.

Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji powiedział, że ten film jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i starszych. Są tam relacje osób uzależnionych ale także wypowiedzi terapeutów, którzy wyjaśniają skutki zażywania dopalaczy .

Najmłodszy pacjent Adama Nyka z poradni rodzinnej MONAR ma 15 lat. I to nie jest osoba, która raz spróbowała, tylko mowa jest o poważnym uzależnieniu. Jego zdaniem liczba osób zażywających dopalacze cały czas rośnie. Młodzież sięga po te substancje prawdopodobnie z ciekawości a także z chęci dopasowania się do grupy.

d1y09cq

Barbara Łukasik zajmuje się badaniem składu chemicznego dopalaczy i pomaga dopisywać kolejne substancje do listy w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Przyznaje jednak, że producenci tych specyfików są zawsze jeden krok przed policją. Wystarczy dokonać nieznacznej modyfikacji chemicznej i już ta substancja nie będzie się znajdować na liście środków zakazanych.

Jeżeli nowym dopalaczem zatruje się jakaś osoba, to jest to też bardzo poważny problem dla lekarzy. Nie znają oni wtedy składu trucizny i nie wiedzą jak ratować człowieka, żeby mu bardziej nie zaszkodzić. Wtedy najczęściej pomoc polega na utrzymywaniu funkcji życiowych.

Film przygotowany przez policje i ratusz trafi teraz do wszystkich warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

(Źródło: IAR)

d1y09cq

Przeczytaj też: Wielkie odkrycie na Białołęce! Malowidła sprzed I wojny światowej (ZDJĘCIA)

Podziel się
d1y09cq

Podziel się opinią

Share

d1y09cq

d1y09cq