Trwa ładowanie...

Warszawa Gdańska. Pracowity czas przed stacją kolejową

Wkrótce na dworcu i peronach kolejowych tej stacji pojawi się więcej podróżnych i więcej pociągów. Od 26 marca przebudowany węzeł przypomni sobie dawne czasy i przejmie ważne zadania komunikacyjne. I nie będzie to proces, który będzie naznaczony dyskomfortem prowizorki.

Share
Warszawa Gdańska. Nowe zadania przed stacją kolejowąWarszawa Gdańska. Nowe zadania przed stacją kolejowąŹródło: Materiały prasowe
d3xks3g

Nowe zadania spadną na Warszawę Gdańską na czas przebudowy linii średnicowej. Podróżni nie muszą się obawiać wielkiego bałaganu - przebudowa stacji sprawi, że korzystanie z niej będzie wygodne.

Przed laty była to stacja węzłowa, pełniąca dużą rolę w przewozach pasażerskich dalekobieżnych i regionalnych. Po wybudowaniu Dworca Centralnego jej rola zmalała; służyła przejazdom regionalnym i przejęła na siebie ruch towarowy.

Od 2010 roku przechodzi sukcesywnie modernizacje. Pięć lat temu przebudowane zostały tory i dobudowano jeden peron.

d3xks3g

To, że będzie musiała przejąć ruch kolejowy z powodu przebudowy linii średnicowej, wiadomo było już od kilku lat. Teraz na przebudowanej stacji będzie się zatrzymywało ponad 40 pociągów PKP Intercity.

Warszawa Gdańska nie będzie odosobniona w radzeniu sobie z nowymi obowiązkami - otwarta kilka dni temu stacja Warszawa Główna, również powracająca po latach emerytury do dawnej świetności, musi ją wspomóc.

Co ciekawe, na podróżnych czekają teraz miłe niespodzianki - nie będzie klasycznych schodów, a na perony transportować będą ruchome wjazdy i windy. Takich komfortowych dźwigów osobowych będzie sześć. Prowadzić będą na kładkę wschodnią i zachodnią, a dwie dodatkowe pojawią się od strony ulic Felińskiego i Kłopot.

Zakończenie prac modernizacyjnych przewidywane jest w 2023 roku. Inwestycja poprawi funkcjonalność stacji.

Zielona kawa na odchudzanie. Wystarczy jedna filiżanka przed posiłkiem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3xks3g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xks3g
d3xks3g