Trwa ładowanie...

Warszawa. Gigantyczna kolejka zwiedzających do Muzeum Narodowego [ZDJĘCIA]

Wtorek był dniem ponownego otwarcia Muzeum Narodowym w Warszawie. Przed wejściem ustawiła się kolejka. Ludzie przyszli, bo chcieli zwiedzić właśnie udostępnioną widzom Galerię Sztuki Starożytnej i poznać historię swoich przodków. Niektórych mieszkańców stolicy mogło skusić też darmowe wejście.
Share
Warszawa. Gigantyczna kolejka zwiedzających do Muzeum Narodowego
Warszawa. Gigantyczna kolejka zwiedzających do Muzeum NarodowegoŹródło: PAP
dlg3ah3

Decyzją Rady Ministrów galerie handlowe oraz instytucje kultury od 1 lutego mogą prowadzić ponownie działalność. W Warszawie wiele instytucji kultury zaprasza zainteresowanych na przygotowane przez siebie wystawy. Pierwszego dnia otwarcia olbrzymią popularnością cieszyło się Muzeum Narodowego.

Warszawa. "Kolejka ciągnęła się przez dziedziniec aż za bramę"

Tłum ludzi, który ustawił się przed budynkiem przy Alejach Jerozolimskich, ciągnął się przez dziedziniec aż za bramę.

dlg3ah3

"Bardzo się cieszę z otwarcia muzeów. Uważam, że to świetny pomysł i bardzo długo na to czekałam. Chciałabym zobaczyć Galerię Sztuki Starożytnej, która była przez tyle lat niedostępna. Chciałabym pokazać córce mumię kota, której nie zdążyła jeszcze zobaczyć, a którą ja oglądałam wiele razy od dziecka" – powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową jedna z kobiet, czekająca na wejście.

Wśród zebranych przed Muzeum Narodowym nie brakowało osób, które mówiły, że przyszły, bo zaciekawiła ich wystawa na temat starożytności, jak również, tych, dla których główną motywacją okazało się darmowe wejście czy chęć spotkania z przyjaciółmi.

Nowe obostrzenia ruszyły 1 lutego. Poseł PiS: wielkiego szczęścia nie ma

"My przyszłyśmy dla towarzystwa" – komentowała dziewczyna czekająca przed muzeum.

dlg3ah3

Jolanta Hercog, zastępca dyrektora ds. komunikacji i programów publicznych MNW, nie liczyła na tak dużą frekwencję.

Warszawa. Gigantyczna kolejka zwiedzających do Muzeum Narodowego PAP
Warszawa. Gigantyczna kolejka zwiedzających do Muzeum Narodowego Źródło: PAP

"Od dawna czekaliśmy na zwiedzających. Gdy zapadła decyzja o otwarciu muzeów, liczyliśmy na to, że nasza publiczność tak samo stęskniła się za nami, jak my za nią. Obserwując ruch w mediach społecznościowych, coraz bardziej byliśmy przekonani, że dziś w MNW będzie tłum. Ale nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu. Bardzo cieszy nas duże grono osób, które wytrwale i powoli przechodzą przez dziedziniec w kolejce do wejścia. To wielka przyjemność słyszeć gwar w naszym muzeum" – mówiła we wtorek Hercog.

Zastępca dyrektora ds. komunikacji i programów publicznych dodała, że placówka jest przygotowana, aby przyjąć dużą liczbę osób w reżimie sanitarnym. Otworzone zostały wszystkie galerie. Hercog zwróciła się do zwiedzających, by rozchodzili się po wystawach.

dlg3ah3

Muzeum Narodowe w Warszawie można zwiedzać za darmo do 7 lutego.

Warszawa. Gigantyczna kolejka zwiedzających do Muzeum Narodowego PAP
Warszawa. Gigantyczna kolejka zwiedzających do Muzeum Narodowego Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlg3ah3

Podziel się opinią

Share
dlg3ah3
dlg3ah3