Trwa ładowanie...
autobusy
+1
Luiza Poreda
23-11-2012 13:09

Warszawa i Łódź jedną metropolią?

Wspólne ambicje zaczynają się od jednej karty miejskiej

Warszawa i Łódź jedną metropolią?
d405eb4
d405eb4

Korzystanie - na podstawie jednej karty miejskiej - z komunikacji w obu miastach to jeszcze nie wszystko. Ma ona uprawniać także do przejazdu pociągiem ze stolicy do Łodzi. Pozostaje kwestia skorelowania ich i rozliczania finansowego. - Musimy poczekać aż informatycy skończą pracę nad właściwym systemem - zaznacza agencji Newseria, cytowanej przez gazetaprawna.pl, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Wspólny bilet ma być początkiem tworzenia wielkiej, światowej metropolii w środku Polski. Możliwe, choć wydaje się to być mało realne, że system połaczonych kart miejskich zadziała już na początku przyszłego roku.

- Jesteśmy już bardzo blisko realizacji tego celu i to będzie pierwszy etap naszej współpracy, która zaowocuje stworzeniem prawdziwej duopolii - mówi prezydent Zdanowska.

Współpraca Warszawy i Łodzi to nie tylko bilety. Dotyczyć ma także organizacji wspólnych wystaw czy imprez, które mogłyby odbywać się jednocześnie w obu miastach. - (...) Jeśli chcemy skumulować kapitał, wiedzę, i przede wszystkim potencjał, to mamy szansę przybliżając nasze dwa miasta, stworzyć ideę duopoli. Wtedy oba miasta będą wygrane. Warszawa z Łodzią i miastami pomiędzy są w stanie utworzyć metropolię na skalę światową, nie tylko w regionie dawnego bloku wschodniego - przekonuje prezydent Łodzi.

d405eb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d405eb4