Trwa ładowanie...

Warszawa. Inauguracja programu Święto Drzewa

W piątek zainaugurowano 18. edycję programu Święto Drzewa. W tym roku hasło programu brzmi „Święto Drzewa dla zwierząt!”. Akcja ma na celu zachęcenie do lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony drzew.

Warszawa. Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy podczas inauguracjiWarszawa. Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy podczas inauguracjiŹródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa
d21t4x7
d21t4x7

Inauguracja odbyła się w Służewskim Domu Kultury. W ekologiczne inicjatywy włączyły się również warszawskie placówki oświatowe – poinformował stołeczny ratusz.

– W Warszawie drzewa mają szczególną rolę - oczyszczają powietrze oraz magazynują wodę, bardzo potrzebną w dobie zmian klimatycznych. Dają też schronienie naszym ptakom, ssakom i owadom. Są niezbędną częścią tkanki miasta i mają swoje prawa – powiedziała Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy. Dodała, że w listopadzie rozpoczynają się kolejne nasadzenia drzew przy ulicach, w parkach i przy miejskich budynkach.

Na ogólnopolskiej inauguracji 18. edycji Święta Drzewa organizator akcji - Klub Gaja, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, partnerami oraz ambasadorami programu – aktorami Magdaleną Popławską, Dagmarą Bąk i Bartłomiejem Topą zasadzili symbolicznie drzewa.

To początek działań. W całym kraju odbędą się lokalne akcje sadzenia roślin, zajęcia edukacyjne, konkursy i pikniki poświęcone drzewom. Dotychczas w programie dzięki zaangażowaniu blisko 700 tysięcy osób posadzono ponad 930 tysięcy drzew. Program po raz kolejny otrzymał honorowy patronat prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.

d21t4x7

Warszawa. Udział w programie

W programie Święto Drzewa mogą wziąć udział wszyscy. Mogą to być osoby indywidualne jak i placówki oświatowe, samorządy, instytucje, organizacje społeczne, wspólnoty mieszkańców oraz firmy. Każdy może posadzić drzewo i wpisać je do licznika posadzonych drzew na stronie swietodrzewa.pl. – czytamy w komunikacie ratusza.

Warszawa. Akcja w stolicy

Stołeczni ogrodnicy z Zarządu Zieleni razem z Klubem Gaja organizują „Warszawskie Święto Drzewa” już po raz czwarty. Tym razem udział w akcji zadeklarowało ponad 150 placówek. Wychowankowie będą sadzić drzewa m.in. w ogrodach przy placówkach, bawić się w gry, podczas których dowiedzą się więcej o zieleni oraz poznawać miejską roślinność na zajęciach. Najciekawsze inicjatywy zostaną nagrodzone. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d21t4x7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21t4x7