Trwa ładowanie...
d4b4cht

Warszawa. Jest decyzja rady miasta ws. opłat za wywóz śmieci

Podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta samorządowcy zajęli się uchwałą ws. śmieci. Ustalono, że opłaty za wywóz odpadów będą naliczane według ilości zużytej wody dopiero od kwietnia 2021 r.
Share
Warszawa. Radni podjęli decyzję ws. nowych stawek za wywóz śmieci
Warszawa. Radni podjęli decyzję ws. nowych stawek za wywóz śmieciŹródło: pixabay.com
d4b4cht

Kwestie związane z uchwałą ws. śmierci wywołały wśród radnych duże emocje. Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami od grudnia 2020 r. mieszkańcy stolicy mieli płacić za wywóz odpadów według ilości zużytej wody.

Oznacza to, że opłaty zwiększyłyby się znacząco np. w rodzinach wielodzietnych. Na rozwiązaniu skorzystałyby z kolei osoby mieszkające w pojedynkę.

Przeciwko regulacjom byli m.in. radni opozycji i spółdzielnie mieszkaniowe. Uchwałę zaskarżyła prokuratura, a częściowo zakwestionowała ją Regionalna Izba Obrachunkowa.

d4b4cht

Zobacz też: Zgrzyt w KO ws. aborcji. Barbara Nowacka odpowiada Grzegorzowi Schetynie

Podczas czwartkowej nadzwyczajnej sesji rady miasta ustalono, że opłata za odpady będzie naliczana według zużycia wody od kwietnia 2021 r. Wiceprezydent Michał Olszewski zaznaczył, że RIO zakwestionowała wyłącznie "tę część przepisu, która dawała mieszkańcowi dowolność wyboru dokumentu, na podstawie którego może on określać zużycie wody".

Od 1 marca tego roku stała miesięczna kwota za odbiór nieczystości segregowanych z domu jednorodzinnego w Warszawie wynosi 94 zł, a z mieszkania w bloku lub kamienicy - 65 zł. Opłata jest dwukrotnie większa przy braku segregacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b4cht

Podziel się opinią

Share
d4b4cht
d4b4cht