Trwa ładowanie...
d1boo30
cbre

Warszawa jest ponad kryzysem!

Warszawa ma najwyższy przyrost zatrudnienia od 2007 w całej Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie - mówi najnowszy raport CBRE
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa jest ponad kryzysem!
d1boo30

Bardzo dobre wieści na temat warszawskiego poziomu zatrudnienia oraz stołecznych inwestycji niesie nowy raport CBRE. Według wyliczeń CBRE, firmy doradzającej na rynku nieruchomości komercyjnych, Warszawa ma najwyższy przyrost wysokości zatrudnienia od 2007 roku w całym regionie EMEA (Europe, the Middle East and Africa).

Za naszym miastem w tym samym zestawieniu znalazły się Berlin i Frankfurt, jednak z o wiele gorszym wynikiem. Podczas gdy w tych miastach zatrudnienie wzrosło o 6,7 procent, w Warszawie wynik ten poprawił się aż o niemalże 14%! Ma to zapewne związek z wieloma inwestycjami w Warszawie oraz dotacjami unijnymi w tym okresie. Swoje w tym wyniku zrobiła też pewnie organizacja Euro w naszym mieście. Raport podkreśla również, że Warszawa jest z jednym z miast, które nie odczuwają kryzysu panującego w innych krajach.

Jeden z wykresów zestawia również pod tym samym względem Warszawę z innymi miastami na świecie. Co ciekawe, Warszawa od 2007 roku odnotowała wyższy wzrost zatrudnienia niż Sao Paulo, Szanghaj czy Pekin. Przed Warszawą w rankingu znalazły się jedynie Singapur oraz chińskie miasta Guangzhou oraz Chengdu.

d1boo30

Czy rzeczywiście Warszawa jest taką "zieloną wyspą", jak mówi raport CBRE?

d1boo30

Podziel się opinią

Share
d1boo30
d1boo30