Trwa ładowanie...
d1zj7px

Warszawa. Kamienica pod ostrzałem

Jedna z kamienic przy ulicy Nadwiślańskiej na Targówku została ostrzelana z broni pneumatycznej. Mieszkańcy zgłosili sprawę na policję, ale boją się, że sytuacja może się powtórzyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Kamienica pod ostrzałem
Warszawa. Kamienica pod ostrzałem (Getty Images)
d1zj7px

Warszawa. Strzały pod osłoną nocy

W miniony weekend w nocy ktoś ostrzelał kamienicę na rogu ulic Nadwiślańskiej i Ogińskiego. Siedem strzałów oddano z pneumatycznej wiatrówki, ale mimo to miały one dużą siłę. Jeden z pocisków bez problemu przebił się przez okienną szybę, pozostałe wbiły się w elewację budynku. Mieszkańcy zgłosili sprawę policji.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a straty materialne nie są duże, ale mieszkańcy budynków przy Nadwiślańskiej boją się, że sytuacja może się powtórzyć.

d1zj7px

Wiatrówki mają niewątpliwie mniejszą siłę od broni palnej, jednak strzały oddane z większości modeli broni tego typu mogą z łatwością przebić się przez skórę. Przypadki postrzeleń pociskami z wiatrówki nie są rzadkością, a część z nich zakończyła się tragicznie. Nie jest to jednak broń, na którą wymagane jest zezwolenie, co niestety sprawia, że to niebezpieczne urządzenie trafia do nieodpowiedzialnych rąk.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zj7px

Podziel się opinią

Share

d1zj7px

d1zj7px