Trwa ładowanie...
d1guuxi

Warszawa. Karma wraca, czyli poćwiczą jogę dla bezdomnych czworonogów

Pomagać i ćwiczyć jednocześnie? Miłośnicy jogi i zwierząt z Warszawy nie mają wątpliwości, że to możliwe. Udowodnią to już w najbliższą niedzielę, 24 listopada w hali sportowej na Ursynowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Akcja "Ćwiczymy jogę dla bezdomnych zwierząt" zaplanowano na 24 listopada br.
Warszawa. Akcja "Ćwiczymy jogę dla bezdomnych zwierząt" zaplanowano na 24 listopada br. (East News, Fot: Adam STASKIEWICZ)
d1guuxi

"Robimy dobro, karma wraca" – pod tym hasłem w najbliższą niedzielę wszyscy chętni mogą poćwiczyć jogę. I to nie bezinteresownie.

Hala Sportowa Hawajska na warszawskim Ursynowie zaprasza tych, którzy chcą pomóc bezdomnym zwierzętom. To ich sposób na zdobycie karmy na zimę dla psów i kotów w stołecznych schroniskach.

"Wiemy, że Karma wraca, czyli to, co dajemy z siebie innym, wraca do nas. Dlatego pomagamy!" – napisali organizatorzy akcji na Facebooku.

Początek akcji w samo południe 24 listopada. Na czym dokładnie będzie polegać?

d1guuxi

Organizatorzy, w tym behawiorystka zwierząt, trenerka psów i Ambasadorka Jogi w Polsce Aneta Awtoniuk, rzucili wyzwanie producentom karmy dla zwierząt i firmom zoologicznym. Obiecali, że razem z innymi miłośnikami jogi wykonają cykl 108 Powitań Słońca.

"Policja zabija". Tragedia w Koninie i protest mieszkańców

Powitanie Słońca to najpopularniejsza i najbardziej znana w jodze sekwencja kilku ruchów, gdzie płynnie przechodzi się z jednej pozycji do kolejnej.

d1guuxi

Dlaczego 108? - W tradycji Indii to święta liczba, która kojarzy się z doskonałością, pełnią, całością. 108 jest także liczbą doskonałą w matematyce indyjskiej, stanowi iloczyn trzech pierwszych liczb naturalnych podniesionych każda do potęgi własnej – wyjaśniają pomysłodawcy akcji.

Wyzwanie Anety Awtoniuk podjęła firma Mars Petcare, która zobowiązała się, że za każdą osobę, która wraz z behawiorystką stanie na macie, aby wykonać choćby kilka ze 108 Powitań Słońca, przekaże jedzenie na zimę dla bezdomnych psów i kotów. We wtorek w południe chętnych, żeby wziąć udział w wydarzeniu było ok. 120 osób.

W niedzielę poznamy też odpowiedź na pytanie czy wśród miłośników jogi jest więcej fanów psów czy kotów. Skąd będziemy o tym wiedzieć?

Organizatorzy uprzedzają wszystkich chętnych: - Żeby było wiadomo, ile jedzenia na zimę sponsor ma przekazać kotom, a ile psom, wielbiciele kotów będą ćwiczyć w białych koszulkach, a wielbiciele psów w czarnych koszulkach – wyjaśnili.

d1guuxi

Po sesji jogi wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach na temat języka ciała psów, które przygotowuje szkoła dla psów Azorres oraz dowiedzieć się wszystkiego na temat adopcji czworonogów.

Wydarzenie charytatywnie organizują: Aneta Awtoniuk, Stowarzyszenie Porozumienie Szkół Jogi w Polsce, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zarządzające m.in. Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie (tam trafi karma zebrana podczas niedzielnego wydarzenia).

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1guuxi

Podziel się opinią

Share
d1guuxi
d1guuxi