Trwa ładowanie...

Warszawa. Kierowca autobusu z wypadku na S8 złożył zażalenie na areszt

Kierowca autobusu który 25 czerwca uległ wypadkowi na trasie S8, złożył zażalenie na decyzję o umieszczeniu go w areszcie. W wypadku autobusu, który prowadził zginęła 70-letania kobieta. U mężczyzny po wypadku wykryto obecność amfetaminy w organizmie.

Warszawa. Kierowca autobusu z wypadku na S8 złożył zażalenie na aresztŹródło: Twitter
d4msdtr
d4msdtr

Obrońca kierowcy autobusu złożył zażalenie na decyzję sądu o umieszczeniu jego klienta w areszcie. O fakcie poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Złożone we wtorek zażalenie nie zostało jeszcze rozpatrzone.

Warszawa. Kierowca przyznał się do winy po wypadku na S8

Tomasz U. który prowadził autobus komunikacji miejskiej linii 186, który uległ wypadkowi na moście Grota Roweckiego i zawisł nad Wisłostradą, przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Po wypadku, w którym zginęła 70-letnia kobieta i ciężko ranne zostały 4 osoby, w organizmie kierowcy stwierdzono obecność amfetaminy. Tomasz U. przyznał się, że przed rozpoczęciem pracy zażył narkotyk. Policja znalazł również woreczek z amfetaminą w kokpicie autobusu.

Za spowodowanie katastrofy w ruchu drogowym pod wpływem substancji odurzających kierowcy grozi teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Wiceminister sprawiedliwości dobitnie o sprawie Durczoka: ja bym siedział

Warszawa. Kolejny wypadek i znów narkotyki

We wtorek ok. godziny 10.30 na ulicy Klaudyny na warszawskich Bielanach doszło do kolejnego wypadku z udziałem autobusu komunikacji miejskiej. Autobus uderzył w zaparkowane przy ulicy auta i uszkodził latarnię.

d4msdtr

Kierowca tłumaczył, że zasnął za kierownicą. Po wypadku we wstępnym teście na obecność narkotyków w organizmie policjanci stwierdzili, że kierowca prowadził podjazd pod wpływem substancji odurzającej. Wynik w środę potwierdziła analiza toksykologiczna krwi. Wykryto w niej obecność pochodnej mefedronu.

Po zdarzeniu policja podjęła decyzję o wzmożonych kontrolach kierowców autobusów komunikacji miejskiej przed i po pracy. Spółka Arriva, w której zatrudnieni byli obaj wspomniani kierowcy rozpoczęła wewnętrzną kontrolę wszystkich 600 zatrudnionych w firmie kierowców.

Źródło: Radio RDC

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4msdtr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4msdtr