Trwa ładowanie...
d1oiq94

Warszawa. Kolejna część al. Zjednoczenia już gotowa

Zakończyły się prace na kolejnym fragmencie bielańskiej al. Zjednoczenia. Od ul. Kasprowicza do ul. Marymonckiej powstała zachwycająca miejska aleja. "Według informacji przekazanych przez ZDM ostatnim etapem prac jest remont (prawdopodobnie latem) skrzyżowania z ul. Kasprowicza", poinformował Grzegorz Pietruczuk burmistrz dzielnicy Bielany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Kolejna część al. Zjednoczenia jest już gotowa
Warszawa. Kolejna część al. Zjednoczenia jest już gotowa (zdm.waw.pl)
d1oiq94

Warszawa. Kolejna część al. Zjednoczenia gotowa

- Od ul. Kasprowicza do ul. Marymonckiej powstała piękna miejska aleja, na wzór odcinka po drugiej stronie linii metra, aż do ul. Żeromskiego. Będzie pełnić funkcje komunikacyjne, a poza tym będzie świetnym miejscem na spacery. Teraz ruszamy z przebudową skrzyżowania- poinformował w poniedziałek Zarząd Dróg Miejskich.

Wzdłuż całego odcinka powstała nowa jezdnia. Kierowcy mają do dyspozycji po pasie w każdą stronę i miejsca parkingowe przy jezdni w zatokach. Po północnej stronie ulicy powstała nowa droga rowerowa, która dopiero tuż przed ul. Marymoncką przechodzi na drugą stronę jezdni i łączy się z ciągiem wzdłuż ul. Marymonckiej. Omija plac parkingowy tamtejszej jednostki straży pożarnej. Ponadto pasażerowie autobusów skorzystają z nowych przystanków z wiatami. Krawężniki są wyniesione zarówno na przystankach (aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie), jak i w zatokach parkingowych (po to, aby oddzielić przestrzeń dla aut od przestrzeni dla pieszych). Przy przejściach i przejazdach rowerowych one są obniżone do poziomu jezdni.

d1oiq94

Oprócz tego piesi mogą skorzystać z wyremontowanego chodnika z płyt antysmogowych znajdującego się po obu stronach jezdni. W al. Zjednoczenia rosną rozłożyste drzewa, teraz obsiane trawą. Całość oświetlona została nowymi latarniami ledowymi.

- Kompleksowa modernizacja al. Zjednoczenia rozpoczęła się jeszcze w 2019 r. Wcześniej zakończyliśmy pierwszy etap na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Kasprowicza. Lada dzień ruszamy z kolejnym etapem, czyli skrzyżowaniem z ulicą Kasprowicza, przy którym mieści się wejście do metra Stare Bielany - dodaje ZDM.

W ramach tego etapu prac wyremontowane będą chodniki i wybudowany brakujący fragment drogi dla rowerów wraz z przejazdem przez skrzyżowanie z ul. Kasprowicza. Na wysokości stacji metra powstanie też przesiadkowy parking rowerowy, który zmieści blisko 40 jednośladów. Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że budowa drogi dla rowerów nie wiąże się z wycinką ani jednego drzewa. Tam, gdzie to możliwe trasa ominie je łagodnym łukiem. Pojedyncze młode drzewa zostaną zaś przesadzone w inne miejsce.

Zobacz także:Odmrażanie gospodarki. Polacy znów myślą o wyjazdach. "Ma być ustronnie i bezpiecznie"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oiq94

Podziel się opinią

Share

d1oiq94

d1oiq94