Trwa ładowanie...

Warszawa. Komendantem stołecznym policji oficjalnie nadinsp. Paweł Dzierżak

Nadinsp. Paweł Dzierżak oficjalnie został nowym komendantem stołecznym policji. W policji pracuje od 1991 r. Ma na koncie wiele odznaczeń.
Share
Nadinsp. Paweł Dzierżak, Kielce, 2019 r.
Nadinsp. Paweł Dzierżak, Kielce, 2019 r.Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Paweł Małecki
dod1wgb

Nadinsp. Paweł Dzierżak ma 51 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Przez ostatnie dwa lata kierował Wojewódzką Komendą Policji w Kielcach. Wcześniej przez osiem lat był zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie (a od kwietnia 2015 roku, jego pierwszym zastępcą).

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", karierę w policji zaczynał w 1991 roku, w krakowskim oddziale prewencji. Piętnaście lat później, w 2006 roku, objął jego dowództwo. Według dziennika właśnie doświadczenia w prewencji zadecydowały o tym, że Dzierżakowi powierzono funkcję w KSP. To w Warszawie mają miejsce największe protesty i manifestacje. Do ich zabezpieczenia konieczna jest mobilizacja największych sił policyjnych.

Na razie nadinsp. formalnie jest "pełniącym obowiązki" komendantem stołecznym. Data oficjalnego mianowania nie jest znana. Wiadomo jednak, że ze względu na sytuację epidemiczną w Kielcach najprawdopodobniej nie odbędzie się tradycyjna uroczystość pożegnalna.

Dzierżak to drugi z kolei świętokrzyski komendant wojewódzkiej policji, który z Kielc przenosi się do Warszawy. Pod koniec 2018 roku jego poprzednik, komendant Dariusz Augustyniak, został zastępcą komendanta głównego. Funkcję tę pełni do dziś.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dod1wgb

Podziel się opinią

Share
dod1wgb
dod1wgb