Trwa ładowanie...
holderName

Warszawa. Kończy się budowa mostu Południowego

Dobiega końca budowa mostu Południowego. Drogowcy starają się, żeby nową trasą ekspresową S2 można było pojechać w październiku. Prace są już bardzo zaawansowane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Budowa mostu jest już zaawansowana [zdj. ilustracyjne]
Warszawa. Budowa mostu jest już zaawansowana [zdj. ilustracyjne] (PAP)
holderName

Budowa ok. 1,5 - km mostu przez Wisłę to część 6,5 - km nowej drogi ekspresowej S2. Według drogowców zaawansowanie prac na tym odcinku wynosi już ok. 88 proc.

– Została do położenia ostatnia warstwa nawierzchni. Przed nami roboty wykończeniowe – powiedziała „Super Expressowi” Małgorzata Tarnowska, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak dodała Małgorzata Tarnowska, celem jest oddanie do ruchu całej inwestycji. - Nie będziemy jej otwierać w kawałkach. Robimy wszystko, by kierowcy pojechali nią w październiku bieżącego roku – wskazała rzecznik.

holderName

Na budowie mostu i dojazdów montowane są znaki, izolacja i wykonywane odwodnienie. Robotnicy montują bariery ochronne i balustrady na kładkach. Most pozytywnie przeszedł już próby obciążeniowe. Na węźle Wał Miedzeszyński układana jest nawierzchnia i ustawiana sygnalizacja świetlna. W miniony weekend zakończyły się też prace przy nawierzchni ul. Przyczółkowej, czyli zjazdu z mostu na Wilanów. To już ostatnia prosta do uroczystego otwarcia trasy. Trasy, która nie należała do najtańszych – podkreśla „Super Express”. - Wartość inwestycji, roboty drogowe, nadzór czy wykupy gruntów to prawie 1,4 mld zł – dodała Małgorzata Tarnowska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName