Trwa ładowanie...
d4fsafq

Warszawa. Koniec akcji "Trochę ciepła dla bezdomnego"

Zakończyła się akcja Straży Miejskiej "Trochę ciepła dla bezdomnego". Zazwyczaj kończy się z początkiem wiosny, jednak w tym roku ze względu na epidemię koronawirusa, została przedłużona do końca maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Zakończyła się akcja pomocy bezdomnym
Warszawa. Zakończyła się akcja pomocy bezdomnym (Straż Miejska)
d4fsafq

Akcję "Trochę ciepła dla bezdomnego" Straż Miejska m. st. Warszawy prowadzi od 2015 r. razem z Caritas Polska.

W czasie epidemii koronawirusa bezdomni znaleźli się w jeszcze trudniejszej sytuacji. Nie mogli pozostać w domach, bo ich nie mają. Dowiadywali się o epidemii powoli, bez środków ochronnych, bez dostępu do mediów. Często to właśnie strażnicy miejscy informowali bezdomnych o pojawieniu się koronawirusa i sytuacji w stolicy. Przekazywali informacje o ograniczeniach, obostrzeniach, zasadach sanitarnych. Nieśli również tak potrzebną pomoc.

Warszawa. Rozdano 3 tys. paczek

Dostarczane bezdomnym posiłki przygotowywał Caritas Polska. Był w nich chleb, gotowe dania obiadowe, konserwy, opakowane hermetycznie w folię wędliny, sery i zupy w proszku. Takich racji żywnościowych strażnicy rozdali ponad 3000 od początku marca do końca maja. Przekazana żywność miała przedłużoną trwałość.

d4fsafq

Ponadto bezdomni dostawali maseczki, płyny dezynfekujące i jednorazowe rękawiczki. Były też ubrania i buty. Strażnicy miejscy uświadamiali bezdomnym, jak ważne jest przestrzeganie nowych zasad funkcjonowania w czasie epidemii.

Funkcjonariusze zajmowali się nie tylko rozwożeniem jedzenia bezdomnym. Pilnowali też porządku w miejscach, w których organizacje charytatywne wspomagały potrzebujących. Informowano o konieczności zachowania dystansu. Wręczano płyny do dezynfekcji rąk oraz środki higieny osobistej. Informowano też, gdzie można szukać pomocy instytucjonalnej.

- Mimo zniesienia wielu obostrzeń strażnicy dalej będą odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni – i nadal będą im pomagać. Dla wielu funkcjonariuszy to nie tylko praca, lecz także misja – podkreśla straż miejska w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4fsafq

Podziel się opinią

Share

d4fsafq

d4fsafq