Trwa ładowanie...

Warszawa. Kuratorium oświaty interweniuje w sprawie usuwania klas na Ursynowie

Warszawa. Rodzice napisali do kuratorium oświaty list z prośbą o interwencję w sprawie likwidacji klas sportowych w szkole podstawowej im. Olimpijczyków Polskich przy ulicy Hirszfelda na Ursynowie.

Warszawa. Kuratorium oświaty interweniuje w sprawie usuwania klas na UrsynowieŹródło: Unsplash.com
d2zlxne
d2zlxne

Warszawa. Zaniepokojeni rodzice

Rodzice dzieci z warszawskiego Ursynowa, poprosili kuratorium oświaty o pomoc. Dyrekcja szkoły podstawowej im. Olimpijczyków Polskich podjęła decyzję o likwidacji dwóch klas o profilu akrobatycznym.

Rodzice sprzeciwiają się tej decyzji, co tłumaczą w liście do kuratorium oświaty, jednocześnie prosząc o interwencję w tej sprawie.

Na antenie radia rdc do sprawy odniósł się Andrzej Kulmatycki, rzecznik mazowieckiego kuratorium oświaty. "Poprosiliśmy szkołę o wyjaśnienia w tej sprawie. A następnie także do burmistrza dzielnicy Ursynów, zwróciliśmy się z prośbą o rozważenie możliwości zachowania tej klasy" - poinformował Kulmatycki.

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Warszawa. Możliwości są bardzo małe

Niestety dla rodziców, możliwości kuratorium w tej sprawie są bardzo ograniczone, więc decyzja zdaje się być ostateczną. Reorganizacja klas leży w gestii dyrekcji i władz dzielnicy.

Ursynowski ratusz uspokaja rodziców małych akrobatów, że ich dzieci w dalszym ciągu będą miały możliwość ćwiczenia w ramach sześciu dodatkowych godzin zajęć z akrobatyki. Decyzja dyrekcji i władz dzielnicy podyktowana jest małą liczbą dzieci zainteresowanych uczęszczaniem do klas o takim profilu.

Źródło: Radio RDC

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zlxne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zlxne