Trwa ładowanie...
d1bmhy6
kwiaty

Warszawa. Kwiaty na pętlach autobusowych i tramwajowych

Na warszawskich pętlach autobusowych i tramwajowych rośnie 15 tys. kolorowych kwiatów. Aranżacja kwietników zmienia się wraz z porami roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Kwiaty na pętli Nowe Bemowo
Warszawa. Kwiaty na pętli Nowe Bemowo (Urząd m.st. Warszawa)
d1bmhy6

Jak podkreśla stołeczny ratusz, ta wiosna była inna niż zwykle i na pewno szybko o niej nie zapomnimy. Mimo diametralnych zmian w aktywności społecznej służby zrealizowały zaplanowane sadzenie kwiatów na pętlach. Posadzono prawie 8 tys. tys. bratków i niezapominajek.

Kwiatki, które pojawiły się na warszawskich pętlach, miały również znaczenie symboliczne. Bratki symbolizują troskę i myślenie o kimś. Z kolei niezabudka jest symbolem zakochanych, a wielu z nich pandemia rozłączyła na długie tygodnie.

Warszawa. Kwiaty letnie

Latem na pętlach królują bujne czerwone i białe begonie oraz pelargonie. Jest ich łącznie ponad 7,2 tys. W kalendarzu ogrodniczym to również pora sadzenia roślin ozdobnych.

d1bmhy6

W kompozycjach z begoniami posadzono zielistki, które - jako mało wymagające rośliny - świetnie sprawdzają się w miejskiej przestrzeni. Natomiast na pętli Annopol, obok begonii, rosną purpurowe trawy tworzące kompozycyjne pióropusze.

Warszawa. Zmiana jesienią

Kolejna zmiana ukwiecenia odbędzie się jesienią. Wtedy na pętlach będzie można podziwiać wrzosy i kapustę ozdobną.

Sezonowe sadzenie kwiatów to tylko jedna z części prac, jakie urząd miasta prowadzi w zakresie utrzymania zieleni na pętlach komunikacji miejskiej. Regularna pielęgnacja w postaci cięć technicznych, pielenia, nawożenia, koszenia oraz dosadzania dotyczy także drzew i krzewów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1bmhy6

Podziel się opinią

Share
d1bmhy6
d1bmhy6