Warszawa liderem. Najczystsza okolica... i najwyższe ceny

Z wyniku cieszy się wiceprezydent Renata Kaznowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa liderem. Najczystsza okolica... i najwyższe ceny

Opublikowano wyniki najnowszego raportu, w którym badany jest poziom satysfakcji osób mieszkających w Polsce. Brano pod uwagę takie czynniki jak m.in bezpieczeństwo, łatwe dojazdy, czysta okolica, zieleń. Warszawa wygrywa ranking w grupie powyżej 300 tys. mieszkańców.

Raport został opracowany przez Otodom i PBS Polska. Badanie przeprowadzono we wrześniu i październiku ubiegłego roku. Drogą internetową zapytano o zdanie 140 tys. respondentów. 

W pytaniu o zadbaną okolicę i zadowalające działania służb komunalnych. Warszawa zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 5,11.Tuż za stolicą jest  Kraków (5,10). Ostatnie miejsce na podium zajmuje Lublin (5,09)

O wysokiej pozycji Warszawy poinformowała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta miasta.

. liderem rankingu dot. dbałości o okolicę i zadowolenia z pracy służb komunalnych!

- Cieszy nas ten wynik. Na tę ocenę z pewnością ma wpływ Zarząd Oczyszczania Miasta. Odpowiada on za 1/3 warszawskich dróg, ok. 1,7 mln m2 chodników, 1500 ha zieleni – komentuje Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Stolica przoduje również w najwyższych cenach mieszkań. Koszt nieruchomości na rynku pierwotnym to 8088 zł/m2 i 9151zł/m2 na rynku wtórnym.  Jest o koszt o ok. 1000 zł większy niż w Krakowie i ponad 2000 zł we Wrocławiu.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl

Przeczytaj też: Ścięto "symbol Warszawy"? Fotografia z Woli podbija serca internautów

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.