Trwa ładowanie...
d46y3gg

Warszawa ma nowych honorowych obywateli!

Dzisiaj odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa ma nowych honorowych obywateli!
d46y3gg

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta sesja Rady m.st. Warszawy, podczas której rozdano Dyplomy Honorowego Obywatela m.st. Warszawy. Wyróżnienia otrzymali były prezydent miasta Stanisław Wyganowski, prof. Witold Kieżun, prof. Jerzy Regulski i Sławomir Pietras. Tytuły honorowego obywatela Warszawy wręczane są co roku 31 lipca, w dniu poprzedzającym rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim. Wzięli w niej udział między innymi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Władysław Bartoszewski i metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.****

Z roku na rok coraz liczniej towarzyszą nam ludzie młodzi, spontanicznie włączający się w obowiązek utrzymania pamięci o tych, dla których pojęcie służby miało wymiar nadrzędny i bezdyskusyjny. To pojęcie służby jest wspólną cechą dziś wyróżnianych. To ona kształtowała ich działania, pozwalała dostrzec potrzeby drugiego człowieka. Dzisiejsi laureaci doskonale rozumieją, że człowiek nie żyje tylko dla siebie, że ślad po sobie pozostawiamy tylko wtedy, kiedy żyjemy społecznie. - mówiła prezydent Groznkiewicz-Waltz.

d46y3gg

Podziel się opinią

Share
d46y3gg
d46y3gg