Trwa ładowanie...
hanna gronkiewicz-waltz
31-07-2012 15:00

Warszawa ma nowych honorowych obywateli!

Dzisiaj odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów!

Warszawa ma nowych honorowych obywateli!
d2u9dkh
d2u9dkh

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta sesja Rady m.st. Warszawy, podczas której rozdano Dyplomy Honorowego Obywatela m.st. Warszawy. Wyróżnienia otrzymali były prezydent miasta Stanisław Wyganowski, prof. Witold Kieżun, prof. Jerzy Regulski i Sławomir Pietras. Tytuły honorowego obywatela Warszawy wręczane są co roku 31 lipca, w dniu poprzedzającym rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim. Wzięli w niej udział między innymi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Władysław Bartoszewski i metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.****

Z roku na rok coraz liczniej towarzyszą nam ludzie młodzi, spontanicznie włączający się w obowiązek utrzymania pamięci o tych, dla których pojęcie służby miało wymiar nadrzędny i bezdyskusyjny. To pojęcie służby jest wspólną cechą dziś wyróżnianych. To ona kształtowała ich działania, pozwalała dostrzec potrzeby drugiego człowieka. Dzisiejsi laureaci doskonale rozumieją, że człowiek nie żyje tylko dla siebie, że ślad po sobie pozostawiamy tylko wtedy, kiedy żyjemy społecznie. - mówiła prezydent Groznkiewicz-Waltz.

d2u9dkh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u9dkh