Trwa ładowanie...

Warszawa: malutki nietoperz wleciał do piekarni przy ulicy Brackiej. Zwierzę znaleźli pracownicy lokalu

Warszawa: na progu piekarni przy ulicy Brackiej znaleziono malutkiego nietoperza. Zwierzę przywarło do ściany i zamarło w bezruchu.

Warszawa: malutki nietoperz wleciał do piekarni przy ulicy Brackiej. Zwierzę znaleźli pracownicy lokaluŹródło: Straż Miejska Warszawa
d21fldb
d21fldb

Warszawa – malutki nietoperz wleciał do piekarni

We wtorek rano, 2 czerwca, pracownicy piekarni przy ulicy Brackiej w Warszawie zauważyli malutkie zwierzątko. Na progu drzwi wejściowych siedział nieruchomo przestraszony, malutki nietoperz. Pracownicy lokalu niezwłocznie zaalarmowali odpowiednie służby.

Był pierwszy w kolejce po bułeczki” – skomentowali żartobliwie pracownicy ekopatrolu po przybyciu na miejsce.

Nietoperz został w bezpieczny sposób odłowiony, a następnie umieszczony w specjalnym transporterze. Badania wstępne ukazały, że zwierzę było osłabione, a w jego sierści znaleziono pasożyty. Nietoperz został przewieziony do lecznicy Lasów Miejskich. Wróci na wolność, gdy zostanie wyleczony i odzyska siły.

Warszawa – nietoperz został przewieziony do lecznicy

Po dokładnych oględzinach nietoperza w lecznicy, stwierdzono, że to tzw. mroczek późny, którego można spotkać na terenie całego kraju. Ten gatunek nietoperzy latem kryje się zazwyczaj w budynkach (na strychach, w szczelinach ścian i dachów). Mroczek późny żywi się owadami (głównie komarami oraz ćmami), a w Polsce objęty jest ścisłą ochroną.

d21fldb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21fldb