Trwa ładowanie...
d206r63

Warszawa. Metro. Nowe ekrany z informacją dla pasażerów

W metrze kończą się prace montażu nowych ekranów informacji pasażerskiej. Pasażerowie podróżujący ursynowskim odcinkiem metra będą mogli już przed wejściem na stację dowiedzieć się, za ile minut odjedzie pociąg.
Share
Warszawa. Metro. Kończą się prace montażu monitorów
Warszawa. Metro. Kończą się prace montażu monitorówŹródło: Metro Warszawskie, Fot: Metro Warszawskie
d206r63

Jak przekazała rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń, nowe monitory Systemu Informacji Pasażerskiej pojawiły się już na stacjach Kabaty, Natolin i Imielin. W najbliższych dniach zostaną zamontowane na pozostałych stacjach, aż do stacji Wilanowska.

W sumie zamontowanych zostanie 28 nowych ekranów. Będą wyświetlać informacje o czasie przyjazdu dwóch najbliższych pociągów, komunikaty specjalne oraz te informujące o zmianie organizacji ruchu.

Takie wyświetlacze, wiszące na antresolach, są już zamontowane na pozostałych stacjach linii M1. Są również obecne na całej linii M2.

d206r63

Warszawa. Nowe monitory do końca roku

Nowe panele informacyjne mają przekątną o długości co najmniej 32 cali. Są przystosowane do pracy ciągłej, pyłoszczelne, odporne na drgania oraz wandaloodporne.

Sprzęt jest kompatybilny z obecnie działającym Systemem Informacji Pasażerskiej linii M1 i M2. Wykonawca - firma Rail-Mil Computers - ma zakończyć realizację do końca roku.

Wcześniejsze prace obejmowały montaż okablowania i przygotowanie infrastruktury niezbędnej do podłączenia systemu monitorów.

W najbliższych dniach pasażerowie na wszystkich stacjach linii M1 będą mogli przed wejściem na peron sprawdzić, kiedy odjedzie pociąg.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d206r63

Podziel się opinią

Share
d206r63
d206r63