Trwa ładowanie...
d3l3bth

Warszawa. Miały być baseny na Wiśle, co się zmieniło?

Według specjalistów wejście do Wisły w Warszawie nie grozi już podrażnieniami skóry, czy wysypkami. Stan czystości jej wód już od 4 lat pozwala na odtworzenie dawnych kąpielisk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Miały być baseny na Wiśle, co się zmieniło?
Warszawa. Miały być baseny na Wiśle, co się zmieniło? (PAP)
d3l3bth

Warszawa. Kąpieliska miały wrócić w 2020 roku

W 2016 roku urząd miasta informował, że w związku z czystością wód w Wiśle, planuje ponowne utworzenie basenów przepływowych na rzece. Realizacja tego projektu miała znaleźć swój finał w 2020 roku. Plany, najwyraźniej, zostały zweryfikowane, bo mimo początku czerwca nie ruszyły jeszcze żadne prace związane z ich wykonaniem.

Letnie kąpieliska miały znajdować się przy moście Śląsko-Dąbrowskim i Cyplu Czerniakowskim na razie jednak musimy uzbroić się w cierpliwość. Jedną z przyczyn, dla których koncepcja przywrócenia basenów nie zostanie zrealizowana, jest z całą pewnością nieprzewidziany przeciwnik w postaci epidemii koronawirusa. Powstaje jednak pytanie, jak długo przyjdzie nam czekać na powrót nadwiślańskich kąpielisk.

d3l3bth

Warszawa.Pozytywna opinia specjalistów

Już w zeszłym roku analizą możliwości budowy basenów miała zająć się wynajęta w tym celu firma. Jej zadaniem było wykonanie ekspertyzy terenów przybrzeżnych, wartej 60 tysięcy złotych. Opinia miała być gotowa już w sierpniu zeszłego roku i miała zawierać informację o kosztach takiej inwestycji. Wówczas miasto chciało przeznaczyć na ten cel do 30 milionów złotych.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Dziś wiemy już, że wydano pozytywny werdykt i budowa jest możliwa. Dodatkowo wokół kąpielisk miałaby powstać infrastruktura komercyjna. Na razie jednak projekt jest w zupełnie początkowej fazie.

d3l3bth

Przyczyna, dla której termin rozpoczęcia prac może się nieustannie przesuwać jest charakter formalny inwestycji. Ma ona zostać wykonana w ramach partnerstwa społeczno-publicznego. Jak do tej pory jedynym dużym projektem, jaki udało się zrealizować w ramach takiej współpracy jest wymiana wiat przystankowych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3l3bth

Podziel się opinią

Share
d3l3bth
d3l3bth