Trwa ładowanie...

Warszawa miastem bez cyrków ze zwierzętami. Prezydent podpisała zarządzenie

"Liczymy na to, że właściciele terenów prywatnych zrozumieją, że cyrki ze zwierzętami nie powinny pojawiać się w Warszawie"

Warszawa miastem bez cyrków ze zwierzętami. Prezydent podpisała zarządzenie
d4ip5dx
d4ip5dx

Podpisałam zarządzenie ws. zakazu organizowania na terenach należących do m.st. Warszawy przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt - poinformowała prezydent Warszawy.

O sprawie cyrków ze zwierzętami pisaliśmy w ubiegłym tygodniu , gdy radna Aleksandra Gajewska zaapelowała do władz miasta o wprowadzenie zakazu dzierżawy gruntów miejskich na potrzeby tresury zwierząt. Radna ubiegała się także o wypracowanie przepisów nakazujących przestrzeganie rygorów bezpieczeństwa i skutkujących brakiem możliwości dzierżawienia w tym celu również terenów prywatnych. Jak powiedziała Gajewska Wawalove.pl, wiceprezydent Jarosław Jóźwiak jej apel ocenił pozytywnie. Dziś Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała odpowiednie rozporządzenie. - To zarządzenie jest wynikiem rosnącej świadomości i wrażliwości społeczeństwa. Chcemy propagować właściwe wzorce relacji człowiek-zwierzę. Dzięki tej regulacji zakazana zostanie również dystrybucja biletów i promocja tego typu wydarzeń zarówno w Urzędzie m.st. Warszawy, urzędach dzielnic, jak i jednostkach organizacyjnych
naszego miasta - podkreśla Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zarządzenie prezydent dotyczy jednak tylko terenów miejskich

Świadomość właściciela działki

Władze warszawy już od kilku lat są niechętne cyrkom ze zwierzętami, dlatego takie instytucje organizują festiwale i pokazy głównie na terenach prywatnych. - Liczymy na to, że właściciele terenów prywatnych zrozumieją, że cyrki ze zwierzętami nie powinny pojawiać się w Warszawie i sami podejmą decyzję o odmowie dzierżawy - mówi WawaLove.pl rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

Podobne rozporządzenie dotyczące cyrków wydał wcześniej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. W stolicy Dolnego Śląska zapowiedziano również, że przygotowana zostanie specjalna uchwała dotycząca wynajmowania gruntów nie będących własnością miasta. Ustawa w praktyce wyeliminuje możliwość pojawienia się cyrku ze zwierzętami we Wrocławiu. W przypadku stolicy, rozporządzenie także dotyczy terenów należących do miasta.

d4ip5dx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ip5dx